Sazka jedná o vstupu dvou nových investorů

Sazka se zatím domluvila jak s bankami, tak s věřiteli a jedná o vstupu dvou nových investorů, kteří si zatím nepřejí, aby jejich jména byla odkryta. Nejmenovaní investoři jsou prý Sazce připraveni pomoci, aniž by očekávali podíl na jejích akciích.

(jrd)

19.01.2011 10:07

425275_mediafax_michal_kalasek

Sazka odmítá, že by byla v insolvenční situaci, a má už i splátkový kalendář na své dluhy. Foto Michal Kalášek, Mediafax

Sazka se s bankami domluvila na splátkovém kalendáři dluhů a společnosti, která v Sazce provede due diligence, tedy audit hospodaření. Audit due diligence se provádí ve firmách, které například chtějí změnit majitele nebo vydat nové akcie.

Věřitelé se se Sazkou dohodli na společnost KPMG, která bude jejich finančním poradcem a kancelář Dewey&Le Boeuf a BBH právními poradci.

Podle Českého rozhlasu se na setkání jednalo i o novém klubu věřitelů Sazky, kde by měly být Česká spořitelna, Fortis, Citibank, Unicredit a J&T banka, některé z nich ale dál půjčovat Sazce v insolvenčním řízení odmítají.

Hovoří se i o dvou nových investorech, ale ty Sazka zatím odmítá prozradit. Podle předsedy Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV) Pavla Kořana se na tom s investory dohodli vzhledem k tomu, že „jednání ještě nejsou tak daleko, aby byla jejich jména odkryta“, informuje o tom deník Aktuálně.cz.

Zatím tajní investoři jsou prý Sazce připraveni pomoci, aniž by očekávali podíl na jejích akciích. Výkonný výbor Českého svazu tělesné výchovy se nedávno shodl na tom, že většinový majitel Sazky bude jednat jen s investory, kteří nebudou chtít měnit akcionářskou strukturu Sazky.

Tento krok z jednání vyřadil Pentu a Synot a otevřel dveře e-Investu Martina Ulčáka, člověku blízkému Aleši Hušákovi, současnému generálnímu řediteli Sazky.

Podnikatel Radovan Vítek na Sazku v pondělí podal insolvenční návrh. Podle Vítka je Sazka předlužená a v platební neschopnosti. Sazka však pohledávky Vítka neuznává a odmítá, že by byla v insolvenční situaci. O této otázce rozhoduje soud.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.