Benefit pro Food Not Bombs na Sedmičce

Devátého ledna se v legendárním klubu 007 na strahovských kolejích v Praze uskuteční benefiční akce na podporu české odnože mezinárodního hnutí Food Not Bombs.

Zuzana Přikrylová

03.01.2010 08:00

Deverovachyba

Deverova chyba: Why so serious? Foto: Myspace.com.

Food Not Bombs je anarchistcká iniciativa, která vznikla před dvaadvaceti lety a jejíž náplní je bezplatné podávání vegetariánských jídel. Skupiny fungující po celém světě získávají potraviny z velkoobchodních řetězců, skladů, pekáren a dalších míst, kde by se nevyužily a vyhodily by se. Reagují tak na zvětšující se počet bezdomovců i rostoucí hlad. S pražskou skupinou se můžete setkat buď každou sobotu na nádraží Holešovice, nebo různých akcích – například 9. ledna.

Z vystupujících budete moci shlédnout táborské trio Deverova chyba, fungující již třináct let. I přes svůj silný vztah k DIY a hardcore komunitě byli paradoxně třikrát jmenovaní na hudební cenu Anděl. První dvě alba Doforoty a Do Stran vydali na labelu FreeDimension, roku 2006 si je vzalo pod svá ochranná křídla kultovní vydavatelství Silver Rocket. Procestovali již celou Evropu a objevili se po boku kapel jako No Means No nebo Girls Against Boys.

Spolu s nimi zahrají pražští Dreadrot, kapela s historií začínající v devadesátých letech, která nese vlajku inteligentního oldschool hardcoru s punkrockovými prvky. Debut jim vyšel na malém, ale svérázném labelu Cecek Records a letos se k nim připojil Mireček známý z rozpadlých kapel The Flaming Cocks a Drunken Boomerang.

Do třetice vystoupí jen pár let stará kapela Hissing Fauna, která mísí různé odnože indie rocku. Naživo jsou spolu sehraní a energičtí díky častému koncertování – dokonce s americkými This Will Destroy You.

O afterparty se postarají DJs Hrochopanda a Pionýr.

Benefit pro aktivitu Food Not Bombs: Deverova chyba, Dreadrot, Hissing Fauna + DJs Hrochopanda, Pionýr.
9. 1. 2009 od 18:30
Klub 007, Koleje Strahov, Budova č. 7, Praha
A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.