SNK ED povede Zdeňka Marková

Stranu SNK Evropští demokraté nově povede dosavadní místopředsedkyně strany Zdeňka Marková. V sobotu ji zvolil do čela strany republikový sněm. První místopředsedkyní strany byla zvolena pardubická primátorka Štěpánka Fraňková.

(čtk)

28.11.2010 17:00

380923_mediafax_jiri_schott

Dosavadní předsedkyně strany Markéta Reedová, která počátkem roku přestoupila do Věcí veřejných. Foto Jiří Schott, Mediafax

Stranu SNK Evropští demokraté nově povede dosavadní místopředsedkyně Zdeňka Marková, kterou v sobotu zvolil do čela strany její republikový sněm. Marková tak nahradila Markétu Reedovou, která se počátkem roku rozhodla přestoupit do Věcí veřejných.

První místopředsedkyní se stala pardubická primátorka Štěpánka Fraňková a druhým místopředsedou byl zvolen Jiří Witzany. Pro ČTK to v neděli uvedla za stranu Dagmar Mušková.

Sněm SNK ED se podle ní vedle volby vedení strany věnoval i hodnocení účasti strany v letošních volbách, zejména v komunálních.

Strana šla do letošních květnových voleb do Poslanecké sněmovny společně s Věcmi veřejnými, které v předchozích volbách v roce 2006 nekandidovaly. V říjnových komunálních volbách pak strana kandidovala buď samostatně nebo v různých koalicích a získala v nich celkem 550 mandátů.

Právě udržení pozic na komunální úrovni je podle nové předsedkyně Markové prioritou nového vedení SNK ED v následujících dvou letech. „Jsme stranou zkušených komunálních politiků s desetiletou tradicí. I nadále bychom měli nabízet svým voličům především slušnost a odpovědnost," uvedla Marková, podle níž je komunální úroveň i „nosnou silou pro úspěch ve volbách krajských".

Delegáty sobotního sněmu osobně přišel pozdravit nový předseda lidovců Pavel Bělobrádek, předseda Strany zelených Ondřej Liška jim pak zaslal pozdrav dopisem.

SNK ED vznikla počátkem roku 2006 sloučením Sdružení nezávislých kandidátů a Evropských demokratů. Ve volbách do Sněmovny v roce 2006 strana získala 2,08 procenta hlasů, v loňských evropských volbách pak 1,66 procenta.

Už před těmito volbami do Evropského parlamentu začala SNK ED spolupracovat s Věcmi veřejnými.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.