Ambrozka v jihomoravské radě nahradí Macek

Vznik koalice sociálních demokratů a lidovců na jižní Moravě v pondělí potvrdily podpisy koaliční smlouvy. Hejtmanem zůstane Michal Hašek, na místo původně určené Liboru Ambrozkovi nastoupí David Macek.

(čtk)

30.08.2010 15:41

Mediafax_jiri_schott

Michal Hašek zůstává hejtmanem, smlouva s lidovci je podepsána. Foto Jiří Schott, Mediafax

Jihomoravští sociální demokraté a lidovci podepsali v pondělí v Brně novou krajskou koaliční smlouvu. Dohodli se v ní, že na příštím zasedání zastupitelstva zvolí novou krajskou radu, kde bude mít ČSSD šest a KDU-ČSL pět zástupců. Hejtmanem zůstane Michal Hašek (ČSSD), každá ze stran bude mít dva náměstky. Do června v kraji vládla koalice ČSSD s ODS. Občanští demokraté z ní oficiálně odešli kvůli nesouhlasu s tím, že Hašek kumuluje funkce, stal se i poslancem.

Koaliční smlouva obsahuje i rozpis odpovědností jednotlivých radních. Hašek má jako hejtman na starosti rozpočet, investice, vnější vztahy a majetek. Jeho první náměstek Stanislav Juránek (KDU-ČSL) dostal do kompetence školství, další náměstek Václav Božek (ČSSD) regionální rozvoj, cestovní ruch a vědu, náměstek Ivo Polák (ČSSD) životní prostředí, zemědělství a venkov a poslední z náměstků Václav Horák (KDU-ČSL) dopravu a energetiku.

V bývalé koalici měl Hašek dva náměstky, Božka a Annu Procházkovou. Nově jejich počet narostl na čtyři.

Řadovými radními zůstali z ČSSD Zdeněk Pavlík (doprava a dopravní majetek), Oldřich Ryšavý (zdravotnictví) a Jiří Altman (sociální oblast). Z KDU-ČSL se jimi stali Marie Cacková (rodinná politika, legislativa), Pavel Balík (kultura) a David Macek (územní plánování). Mackovo místo měl původně zastávat bývalý poslanec Libor Ambrozek, pro nějž se počítalo s pozicí náměstka. Nominace se vzdal kvůli zneužívání poslaneckých náhrad, za které si postavil dům.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.