Médiář: vedení ČT opustí Fridrich a Fričová

V České televizi dojde zřejmě již ve středu k významným změnám ve vedoucích funkcích. Generální ředitel ČT Jiří Janeček chce v rámci „restrukturalizace" propustit vedoucího zpravodajství Milana Fridricha a programovou ředitelku Kateřinu Fričovou.

(čtk)

13.07.2010 11:38

17175_mediafax_roman_hruby

Koncepce, které připravili Kateřina Fričová a Milan Fridrich pro Českou televizi ještě ve svých funkcích, již za ně bude zřejmě realizovat někdo jiný. Foto Roman Hrubý, Mediafax

Milan Fridrich končí ve funkci ředitele zpravodajství České televize, na jeho místo od srpna nastoupí ředitel vnějších vztahů ČT Roman Bradáč. Uvedly to servery Médiář.cz a Lidovky.cz. Televizi brzy opustí také programová ředitelka Kateřina Fričová, její souběžné funkce vedoucí projektu programu ČT2 se má ujmout dosavadní personální ředitel ČT Jan Mrzena, napsal Médiář.cz.

„Rok po svém znovuzvolení na dalších šest let se generální ředitel České televize Jiří Janeček zbavuje dvou z dosavadních nejbližších podřízených," uvedl server.
Bradáč má Fridricha vystřídat oficiálně 1. srpna, veřejně to však odmítl potvrdit.

„Všechny věci související s restrukturalizací České televize oznámí generální ředitel Radě ČT, do té doby nebudu nic komentovat," uvedl Fridrich na dotaz Médiáře. Podobně informace nechtěla potvrdit ani Fričová.

Janeček má personální změny a podobu restrukturalizačních projektů jednotlivých programů a vybraných sekcí ČT prezentovat spolu s autory projektů televizním radním tuto středu na neveřejném semináři. Pak zřejmě změny oznámí na odpolední veřejné schůzi Rady ČT.

Fričovou i Fridricha Janeček letos v březnu jmenoval vedoucími projektů programů ČT2, respektive ČT24. Fričová a Fridrich vypracovali projekty svých oddělení spolu s vedoucím výroby Václavem Myslíkem, novou vedoucí vývoje nových formátů Andreou Majstorovičovou, čerstvým šéfem redakce sportu Jiřím Ponikelským a dosud externím vedoucím projektu ČT1 Radanem Dolejšem.

Ve středu proto může dojít k paradoxní situaci, že Fričová a Fridrich radním představí výslednou vizi „svých" programů, kterou ale vzápětí začne naplňovat někdo jiný, píše Médiář. Dodává, že podle restrukturalizačního plánu, který Janeček zjara předložil radním, by měly ke konci letošního roku dosavadní funkce ředitele programu a zpravodajství zaniknout. Místo toho dostal každý ze čtyř kanálů ČT svého ředitele.

Médiář připomíná minulé personální změny v ČT, především odchod finančního, programového a vrchního ředitele ČT Františka Lamberta v roce 2007 kvůli aféře kolem jeho členství v Lidových milicích. Týž rok televizi opustil i ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal, který měl k Lambertovi profesně blízko. Na jeho místo si Janeček vybral Fridricha.

Ten Janečka pak mohl ohrozit při loňské volbě generálního ředitele ČT, špičky ODS a ČSSD s ním totiž počítaly jako s možným Janečkovým nástupcem. Navzdory tomu Janeček díky většině televizních radních funkci obhájil, uzavírá server Médiář.cz.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.