Jankovský převedl svou firmu na syna a je prý po střetu zájmů

Za Věci veřejné se mají ministry stát dva z jejich nejvýznamnějších sponzorů: Vít Bárta a Kamil Jankovský. Oba dva se zbavili podílů ve svých firmách ve prospěch rodinných příslušníků. Tím pokládají střet zájmů pro veřejné zakázky za vyřešený.

(čtk)

09.07.2010 09:33

339901_mediafax_ales_behounek

Tři budoucí ministři za Věci veřejné zleva: Radek John (vnitro), Vít Bárta (doprava), Kamil Jankovský (místní rozvoj). Foto Aleš Běhounek, Mediafax

Kandidát na ministra pro místní rozvoj Kamil Jankovský (VV) převede svou největší firmu Phar service na syna a společnosti s ním spojené se nebudou ucházet o zakázky jeho ministerstva. Zakázek od jiných úřadů se ale nezříká, uvedly páteční Lidové noviny.

„Určitě se nemůžou zúčastňovat veřejných zakázek, které jsou v gesci mého resortu," řekl Jankovský. Případné získávání zakázek od jiných úřadů ale nevidí jako problém. „Tím, že firmu převedu na syna, nemůžu udělat to, že ho vyloučím z jakéhokoliv podnikání," doplnil podnikatel.

Podobně se ve středu vyjádřil i Matěj Bárta, generální ředitel společnosti ABL a bratr kandidáta na ministra dopravy Víta Bárty (VV). Oznámil, že společně se svou manželkou Stanislavou odkoupil od bratra Víta jeho poloviční podíl v ABL a že se firma nebude účastnit soutěží v resortech, které budou spadat pod správu Věcí veřejných. O jiné státní zakázky se ale ucházet chce.

Jankovského společnost Phar Service je zaměřena na dodavatelsko-inženýrskou činnost ve farmaceutickém, chemickém a potravinářském průmyslu a zdravotnictví, mimo jiné staví technologické linky na výrobu léků.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.