Starostka brněnských Ivanovic byla odvolána i kvůli Bauhausu

Zastupitelstvo odvolalo starostku brněnských Ivanovic Janu Bohuňovskou. Podle kritiků nezvládla financování mateřské školy, kanalizace a nezasáhla proti nedaleké stavbě Bauhausu.

(von)

11.06.2010 13:27


Spoluautor: ČTK

Bauhaus-brno

Bauhaus ivanovické rozděluje. Odpor proti němu sílí ovšem nápadně pozdě. Foto hyper.cz

Zastupitelé brněnské městské části Ivanovice ve čtvrtek odvolali starostku města Janu Bohuňovskou i místostarostu Jaroslava Elznera (oba ODS). „K odvolání nás vedlo mnoho různých důvodů, především celková nespokojenost s jejím výkonem funkce, naprostá nekomunikace s námi ostatními,“ řekla Deníku Referendum opoziční zastupitelka a bývalá starostka obce Eva Slavíková. Vedením městské části byl do řádných komunálních voleb, které proběhnou v říjnu, pověřen Tomáš Bradáč.

„Starostka udělala několik kroků, které jsou v rozporu s naší únorovou dohodou o spolupráci," uvedl Bradáč, který stál v čele čtveřice zastupitelů, jež k odvolání Bohuňovské přistoupila. Zastupitelstvo v této městské části má sedm členů. Starostka podle Bradáče nezvládla financování mateřské školy, kanalizace a nezasáhla proti stavbě Bauhausu v Ivanovicích.

Nové vedení radnice chce ve spolupráci s občanskými sdruženími Nesehnutí a občanským sdružením Klidné Ivanovice bojovat proti stavbě hobbymarketu. Firma stavbu zahájila uprostřed sporu o legálnost umístění této stavby a bez řádného stavebního povolení. „Bauhaus si nebyl jistý, zda by získal stavební povolení legálně. Velikost stavby je totiž v rozporu s brněnským územním plánem,“ připomíná zastupitelka Eva Slavíková skutečnost, kterou nedávno potvrdil i znalecký posudek. Rozpor s územním plánem a postup Bauhausu kritizuje také náměstek primátora Martin Ander.

Starostka odvolání přijala s klidem. „Zastupitelstvo od začátku nefungovalo, čekala jsem, že to se začátkem stavby Bauhausu přijde. Z nesouhlasných reakcí obyvatel odvozuji, že ovládnutí radnice proti vůli občanů se nemusí opozici u podzimních voleb vyplatit," řekla Bohuňovská deníku.

„Zasedání zastupitelstva probíhalo pouze čtyřikrát do roka. Zastupitelé nedostávali žádné informace, nikdo s námi neprobral ani zákonem předepsané věci jako je program rozvoje obce,“ vysvětlila Deníku Referendum zastupitelka Ivanovic Eva Slavíková.

Více informací:
iDNES Zastupitelé brněnských Ivanovic odvolali starostku. I kvůli Bauhausu
Nesehnutí Informace o stavbě Bauhausu v Ivanovicích


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.