Tchaj-wan zavádí povinnou celoživotní ekologickou výchovu

Dle v úterý přijaté legislativy se mají všichni tchajwanští studenti, pracující i úředníci každý rok zúčastnit čtyř hodin povinné ekologické výchovy. Podle agentur jde o první normu podobného typu na světě.

(pjed)

19.05.2010 14:32

_kola

Roční penzum ekologické výuky se má stávat ze čtyř propojených lekcí. Organizátoři programu počítají s klasickými přednáškami, diskusemi, promítáním filmů i výukou v přírodě. Foto flickr.com

Zákonodárci Čínské republiky na Tchaj-wanu schválili v úterý legislativu, která nařizuje veškerým firmám, školám a neziskovým organizacím uvolnit zaměstnance, studenty a další pracovníky na čtyři hodiny ekologické výchovy ročně. Zákon se vztahuje také na zaměstnance státních úřadů, včetně prezidenta Ma Jing-ťioua. Trestem za jeho porušení mohou být peněžité pokuty, hodiny ekologické výchovy navíc, ale i úplný zákaz činnosti.

Občanskou ekologickou výchovu by měla dle China Postu organizovat vláda, respektive příslušné ministerstvo. Bude sestávat z předání základních informací o klimatických změnách, ekologicky šetrném chování, možnostech jednotlivce přírodu chránit i upozorňovat na její ničení.

Organizátoři programu počítají s klasickými přednáškami, diskusemi, promítáním filmů i výukou v přírodě.

Legislativa v úterý prošla již třetím parlamentním čtením, čeká se tedy jen na Ma Jing-ťiouův podpis. Ostrovní komentátoři předpokládají, že nová pravidla začnou platit od příštího roku.  

Systém povinného celoživotního ekologického vzdělávání, který legislativa de facto zavádí, byl na tchajwanském ministerstvu životního prostředí připravován sedmnáct let. Jak připomíná AFP, zákon je první normou podobného typu na světě.
 

Další informace:
AFP Taiwan orders citizens to take environmental lessons
The China Post Environmental education mandatory in Taiwan


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.