ODS si ve snaze očernit sociální demokraty vymýšlela

ODS v rámci negativní kampaně proti sociálním demokratům nepravdivě napsala, že hejtman Vysočiny Jiří Běhounek dělá čistky ve zdravotnictví a vyhodil ředitele havlíčkobrodské nemocnice. Víta Kaňkovského přitom nikdo nevyhodil.

(vd)

19.04.2010 11:54

52175_mediafax_jaroslav_snajdcroped

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek udělal čistku, jakou svět jaktěživ neviděl. Foto Jaroslav Šnajdr, Mediafax

Občanští i sociální demokraté proti sobě vedou negativní kampaně s cílem usvědčit se vzájemně ze lží. Občanským demokratům se nicméně minulý týden podařilo – to když na svém webu informovali o vyhození ředitele havlíčkobrodské nemocnice Víta Kaňkovského hejtmanem Vysočiny – usvědčit ze lži sebe sama.

Vít Kaňkovský nemocnici v Havlíčkově Brodě nicméně stále šéfuje. „Jsem stále ve své funkci, nikdo mě do této chvíle neodvolal," říká Kaňkovský pro server iDnes.cz, jehož redakce v pátek občanské demokraty upozornila na omyl. Ti ze svého webu článek okamžitě stáhli.

„Panu řediteli Kaňkovskému se určitě omluvím. V tomto případě se klidně omluvím i panu hejtmanovi za chybnou informaci, která vzešla od nás. Všechny ty ostatní informace, které v článku jsou, ukazují, že kraj opravdu nehospodaří dobře pod vedením pana hejtmana," uvedla Miroslava Němcová, která je na Vysočině lídrem kandidátky ODS.

Celý článek z dílny ODS nesl název Socialisté na Vysočině vyhazují lidi z práce a zaměstnávají své kamarády. „Čistky nepohodlných, zaměstnávání stranických kamarádíčků a milionové platy komunistů. Tak vypadá personální politika koalice KSČM plus ČSSD na Vysočině,“ uvádí se v článku, jehož autorem je okresní manažer občanských demokratů na Žďársku Petros Martakidis.

Martakidis uznal svůj omyl ohledně ředitele havlíčkobrodské nemocnice. „Stala se chyba, za kterou se omlouvám především panu Kaňkovskému," řekl Martakidis. Za zbytkem článku si prý ale stojí. „Socialisté nastoupili na kraj, domluvili se s komunisty a předvedli personální smršť. Tam nezůstal kámen na kameni," trvá si umanutě na svém okresní manažer ODS.

Další informace:
iDnes.cz ODS přepálila negativní kampaň. Obvinila ČSSD z čistky, která nebyla


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.