Na část pražské magistrály se vrátí vyšší rychlost

Magistrát se rozhodl na vybrané úseky magistrály vrátit zpět povolenou sedmdesátikilometrovou rychlost. Vyjde tak vstříc řidičům na úkor rezidentů.

(dar)

23.03.2010 09:43

188121_mediafax_jan_docekal

U hlavního nádraží zůstane padesátka, změny se týkají magistrály mimo nejužší centrum města. Foto Jan Dočekal, Mediafax

Na tři úseky a pouze v denních hodinách se na pražskou magistrálu vrátí vyšší povolená rychlost. V pondělí o tom informoval ředitel pražské dopravní policie Pavel Švrčula.

Navýšení rychlosti se týká části Jižní spojky v úseku Vrbova ulice – Chodovská, dále Spořilovské ulice v úseku Brněnská – Jižní spojka a Lipské ulice v úseku Za Teplárnou – Evropská. Ve Spořilovské ulici zůstane platná padesátikilometrová rychlost pro nákladní auta.

Opatření na snížení rychlosti byl nucen magistrát zavést po té, co se obyvatelé žijící v blízkosti dálnice soudně domáhali svého práva na omezení nadměrné hlučnosti. Soud radnici přikázal zajistit, aby hladina hluku v bytech klesla na pětačtyřicet decibelů ve dne a pětatřicet v noci, jak stanovuje zákon.

Zavedená opatření však vyvolala protesty motoristů, kterým se nyní primátor Pavel Bém rozhodl vyjít vstříc. Podle některých komentátorů se tak snaží zlepšit klesající preference ODS v Praze.

Magistrát argumentuje matematickými modely, podle nichž nemělo omezení rychlosti na snížení hlučnosti vliv. Měření hlučnosti ovšem dosud neprovedl. Magistrát nadále hodlá snižovat hlučnost především vybudováním protihlukových stěn a úpravou povrchů vozovek.

Další informace:
Aktualne.cz Vyšší rychlost se na magistrálu vrátí. Ale jen přes den.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.