Začala registrace do letošního ročníku soutěže Do práce na kole

Ve středu odstartovala registrace šestého ročníku soutěže Do práce na kole. Letos má poprvé kategorie také pro běžce, chodce, bruslaře, vyznavače skateboardů, longboardů a vůbec všech šetrných způsobů dopravy, ale i pro vozíčkáře.

(vd)

09.03.2016 17:17

Automat

V loňském roce se do klání zapojilo 7 280 soutěžících z 1 156 firem a institucí ve čtyřiadvaceti městech České republiky. Foto web iniciativy Auto*Mat

Ve středu odstartovala registrace šestého ročníku celorepublikové soutěž Do práce na kole. Cílem kampaně pořádané spolkem Auto*Mat ve spolupráci s lokálními koordinátory z bezmála třiceti českých a moravských měst je ulevit obcím přetíženým automobilovou dopravou a přivést co nejvíce lidí k šetrnějším způsobům přepravy.

K zapojení stačí utvořit s kolegy dvou až pěti členný tým a jezdit během května co nejčastěji do práce na kole. A nejen na kole, letošní novinkou je možnost registrace pro běžce, chodce, ale i bruslaře, vyznavače skateboardů, longboardů a vůbec všech šetrných způsobů dopravy, ale i pro vozíčkáře.

„Inspirací pro toto rozšíření pro nás bylo zejména Švýcarsko, kde se do soutěže Do práce na kole zapojují chodci a běžci již řadu let a i přes hornatý reliéf krajiny se jí zde účastní desetitisíce lidí,” říká manažerka kampaně Iva Nevečeřalová ze spolku Auto*Mat.

V loňském roce se do klání zapojilo 7 280 soutěžících z 1 156 firem a institucí ve čtyřiadvaceti městech České republiky a dohromady najeli 1,5 miliónu „bezemisních“ kilometrů.

Motto letošního ročníku je „Je tisíc důvodu, proč jezdit Do práce na kole” a má podle organizátorů zdůrazňovat pozitivní dopady každodenního pohybu na lidské zdraví, kondici, ale i životní styl a město jako celek.

Do týmového zápolení o ceny se mohou přihlásit lidé z celé České republiky. „Nemusí je omezovat to, zda se soutěž pořádá i přímo v jejich obci. Mohou se přihlásit a budou zařazeni do kategorií v nejbližším městě,” vysvětluje Nevečeřalová.

Hlavní soutěžní kategorií je pravidelnost. Každý tým, který během května najede průměrně alespoň dvě třetiny jízd do práce a z práce na kole (anebo ujde či uběhne), má šanci vyhrát. Odměněni budou ale také ti, kdo našlapou nejvíc kilometrů, jsou nejkreativnější anebo mají nejlepší nápad, jak zlepšit cykloinfrastrukturu ve svém městě.

Díky soutěži zlepšují podmínky pro své zaměstnance dojíždějící do práce na kole i stovky firem. Pro ty je připravena speciální kategorie Cyklozaměstnavatel roku. Titul získá firma s nejlepšími podmínkami pro dojíždění do práce na kole.

Registrace jsou otevřené do 30. dubna. Seznam letos zapojených měst čítá šestadvacet položek: Břeclav, Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Hranice, Jihlava, Jindřichův Hradec, Karviná, Kladno, Nové Město nad Metují, Nový Jičín, Olomouc, Ostrava, Otrokovice, Pardubice, Plzeň, Praha, Přerov, Říčany u Prahy, Rychnov nad Kněžnou, Třebíč, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem, Žďár nad Sázavou, Zlín a Znojmo.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.