Prezidentův poradce Hájek dostal anticenu Bl.b

Nikoli za popírání klimatických změn, ale za popírání „levicové“ Darwinovy evoluční teorie obdržel zástupce vedoucího prezidentské kanceláře Petr Hájek anticenu Bludný balvan. V kategorii družstev uspělo ministerstvo průmyslu a obchodu.

(dar)

09.03.2010 09:01

X1wz8x3x

Strašák komunismu obchází podle Hájka i v Darwinově evoluční teorii. Foto Luděk Kovář, Wikimedia Commons

„Nevím, jak vy, ale já z opice nepocházím," uvedl loni na semináři o darwinismu prezidentův poradce Petr Hájek. Poté z náboženských důvodů odmítl Darwinovu teorii o původu druhů, darwinismus přirovnal k marxismu a vědce označil za levičáky.

„Tato mystifikace ... probíhá již bezmála sto padesát let. Nejpozději od roku 1864 … je tato ideologie instalovaná do mozků stále většího počtu lidí od kolébky do hrobu... Toto zčásti implicitní a zčásti explicitní spiknutí máme ostatně příležitost pozorovat ve „zmutované podobě" denně v médiích takřka v přímém přenosu,“ uvedl na adresu darwinismu Hájek.

Za tento příspěvek byl oceněn anticenou Bludný balvan za rok 2009, kterou každoročně udílí Český klub skeptiků Sisyfos za rozvoj iracionality, matení veřejnosti či „blátivé myšlení". Komitét, jenž mu cenu v kategorii jednotlivců přiřkl, zaujala především Hájkova teorie levicového spiknutí.

„V jeho vysoce přemýšlivém opusu byla konečně opět, od dob Lysenka a Lepešinské, propojena věda s jedině správným rozdělením světa na pravici a levici, přičemž opice, z nichž pocházejí vědci a hlavně marxisté, v tomto sporu o pravdu získala nechutnou nálepku levičáka. Jak je vidět, vědu lze obejmout železnou náručí ideologie i zprava,“ píše se ve zdůvodnění komitétu.

V kategorii družstev si pak hlavní anticenu odneslo Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky za finanční podporu v hodnotě téměř třiceti milionů korun projektu „Zařízení pro usnadnění detekce osob za překážkou“. Podle zjištění spolku z projektu ovšem vznikla jako výsledek plastová trubka, na které je připevněný fonendoskop.

Další informace:
Sisyfos.cz Zlatý Bludný balvan za rok 2009 - Petr Hájek
Sisyfos.cz Zlatý Bludný balvan za rok 2009 - Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.