Kleslové z ANO vyplácí ČEZ sto tisíc. Prý za poradenské služby

Místopředsedkyni hnutí ANO Radmile Kleslové vyplácí polostátní společnost ČEZ sto tisíc korun měsíčně za poradenské služby a zprávy o plánu legislativních a nelegislativních prací vlády. Ve středu to uvedl server Neovlivní.cz.

(vd)

02.09.2015 19:24

Kleslov_

Předmětem plnění smlouvy je poskytování poradenských služeb a předkládání pravidelných měsíčních zpráv o plánu legislativních a nelegislativních prací vlády a parlamentu. Foto hnutí ANO

Místopředsedkyně hnutí ANO Radmila Kleslová má smlouvu se společností ČEZ, ze které vyplývá, že ji polostátní firma vyplácí sto tisíc korun měsíčně. Zjistil to server Neovlivní.cz. Předseda hnutí a ministr financí Andrej Babiš, do jehož gesce ČEZ spadá, kontrakt nechce komentovat. Podle informací serveru Kleslová odměnu pobírá za poradenskou činnost.

„Podle smlouvy je předmětem plnění poskytování poradenských služeb a předkládání pravidelných měsíčních zpráv o plánu legislativních a nelegislativních prací vlády a parlamentu ČR v roce 2015 s měsíční odměnou 100.000,-,” uvedl bývalý náměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht v e-mailové korespondenci, který má deník Neovlivní.cz k dispozici.

Server k tomu uvedl, že Wagenknecht, kterého Babiš v létě odvolal z pozice náměstka, rozeslal členům dozorčí rady ČEZ e-mail proto, že si od firmy před čtvrtečním zasedáním kontrolního orgánu vyžádal kompletní dokumentaci o spolupráci s Kleslovou. Prý si chce prověřit faktury a konkrétní plnění smlouvy ze strany političky.

„Lukáš Wagenknecht vzal prověrku plnění ze strany Kleslové z gruntu. Chce totiž přesný rozpis uhrazených plateb za letošní rok po měsících, k tomu doklady o odvedené práci, a také všechny další smlouvy, které s místopředsedkyní ANO společnost ČEZ od roku 2000 uzavřela,“ uvedl server Neovlivní.cz.

Kleslová odmítá informaci komentovat. „ČEZ je mým klientem od roku 2000. Jsem vázaná mlčenlivostí o mých vztazích s klientem,“ uvedla pro ČT24 s tím, že Wagenknecht zneužívá svou pozici v dozorčí radě k politickému boji. „Je to flagrantní porušení povinnosti člena dozorčí rady ČEZ.“

Předseda ANO a ministr financí Andrej Babiš dle svých slov nezná důvod, proč by se měl případem zabývat: „Paní Kleslová tam má smlouvu patnáct let a je to otázka ČEZ. Pokud ČEZ ji potřebuje, tak ať ji má, pokud ji nepotřebuje, tak ať ji zruší. Předpokládám, že ČEZ nedává peníze jen tak.“


A co si myslíte vy? Diskuse (1 příspěvek)

Id_foto

Bohuslav Vorel - Valy u Přelouče

... až v první řadě Středa, 2.Září 2015, 21:21:0

Že by uvolnění informace o financích z ČEZu byla reakce na rozhovor s Kleslovou v týdeníku Echo? Zejména o tom, jak svou lácí kazí ceny druhým a práci, za kterou jiní brali miliony, dělala za pár desítek tisíc.

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.