Soud propustil Pitrova spolupracovníka na svobodu

Miroslav Provod, odsouzený za daňové úniky, byl po odpykání si poloviny trestu propuštěn na svobodu. Provod byl jediný ze skupiny kolem podnikatele Pitra, který si odseděl alespoň část trestu.

(dar)

16.02.2010 09:48

Tomas_pitr_mediafax_michal_kalasek

Tomáš Pitr na jedné z nemnoha fotografií. Foto Michal Kalášek, Mediafax

Miroslav Provod, odsouzený na pět let za daňové úniky, byl minulý týden propuštěn na svobodu. Blízký spolupracovník uprchlého podnikatele Tomáše Pitra si tak odseděl pouze polovinu svého trestu.

Provod byl předčasně propuštěn za dobré chování. „Mohu potvrdit, že už ve vězení není. Byl podmínečně propuštěn z rozhodnutí soudu z propouštěcí věznice v pražské Ruzyni," řekla serveru Aktualne.cz mluvčí Vězeňské služby Markéta Prunerová.

Miroslav Provod byl spolu s Tomášem Pitrem, advokátem Milanem Jungrem a Vratislavem Romanovským obviněn z daňových úniků. Pomocí fiktivních faktur totiž vymáhali po státu vrácení daní. Skupina si tak celkem přišla na více než padesát milionů korun.

Přestože byli všichni pachatelé v roce 2006 pravomocně odsouzeni, je Provod jediným, kdo si alespoň část trestu odseděl. Syrovátkovi, který údajně trpí nevyléčitelnou nemocí, soud trest odpustil. Pitr s Romanovským zase uprchli z republiky.

Romanovský utekl do Austrálie, blízký spolupracovník zastřeleného šéfa podsvětí Mrázka Pitr se zřejmě skrývá ve Švýcarsku. Policie jej dosud nebyla schopná zadržet, přestože se údajně opakovaně vrací zpět do České republiky.

Další informace
Aktualne.cz Pitrův komplic je venku z vězení. Odseděl si půlku
Lidovky.cz Pitrův komplic Provod je na svobodě, odpykal si jen půlku trestu


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.