Ombudsman Pavel Varvařovský potvrdil rezignaci

Tiskové oddělení veřejného ochránce práv ve středu odpoledne potvrdilo, že Pavel Varvařovský opustí k 20. prosinci úřad. Důvody svého rozhodnutí nechce Varvařovský zveřejnit.

(vd)

11.12.2013 19:11

361309_mediafax_michal_kalasek

Varvařovský byl veřejným ochráncem práv od 13. září 2010. Foto Michal Kalášek, Mediafax

Ve středu po poledni se v médiích objevily spekulace, dle kterých se Pavel Varvařovský rozhodl rezignovat na post ombudsmana. Krátce poté informaci potvrdilo tiskové oddělení veřejného ochránce práv. „Můžeme potvrdit, že JUDr. Pavel Varvařovský má v úmyslu k 20. prosinci tohoto roku rezignovat na funkci veřejného ochránce práv. Rozhodl se, že důvody tohoto kroku nebude uvádět,“ píše se v tiskovém prohlášení úřadu.

Podle zákona o veřejném ochránci musí být prohlášení, kterým se vzdává funkce, doručeno předsedovi Poslanecké sněmovny. Ochránce ve své funkci končí dnem následujícím, tj. v pátek 20. 12. 2013. Volba nového ochránce má podle zákona proběhnout do šedesáti dnů.

„Rozhodl jsem se rezignovat a děkuji všem svým spolupracovníkům za podporu a pracovní nasazení: zejména zaměstnancům Kanceláře veřejného ochránce práv a oběma svým zástupcům – RNDr. Jitce Seitlové a JUDr. Stanislavu Křečkovi -, kteří se výraznou měrou podíleli na mé práci a spoluutvářeli mé tříleté působení ve funkci veřejného ochránce práv České republiky,“ uvedl Varvařovský.

Do doby zvolení nového veřejného ochránce práv bude jeho činnost v plném rozsahu a se stejnými oprávněními vykonávat Stanislav Křeček, zástupce veřejného ochránce práv. Varvařovský je druhým ombudsmanem v historii České republiky. Od roku 2000 až do své smrti v květnu 2010 zastával post ombudsmana Otakar Motejl.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.