Iniciativa ProAlt pořádá debatu o roli veřejnoprávních médií

Ve středu proběhne v Městské knihovně v Praze debata o roli veřejnoprávních médií ve společnosti. Účast na akci přislíbili Jan Křeček z Centra pro mediální studia FF UK, publicista a mediální analytik Štěpán Kotrba či člen Rady ČRo Petr Šafařík.

(red)

26.02.2013 12:10

Media-debata

V České republice vyvolala celospolečenskou debatu o veřejnoprávních médiích naposledy televizní krize na přelomu tisíciletí. Foto Archiv DR

V době, kdy se vlastnictví mainstreamových médií stává výsadou úzké skupinky miliardářů a korporací, nabírají veřejnoprávní média a jejich kvalita na společenském významu. Přesto se diskuze nad jejich směřováním a kvalitou v posledních letech téměř vytratila. V České republice vyvolala celospolečenskou debatu o veřejnoprávních médiích naposledy televizní krize na přelomu tisíciletí.

Jakou roli hrají veřejnoprávní média v naší společnosti dnes? Slouží pouze dominantní ideologii a jsou poplatné politickým stranám, které jsou právě u moci, nebo jsou politicky a ideově vyvážená a odráží potřeby občanů?

Jakou roli vlastně od veřejnoprávních médií dnes očekává veřejnost? Mají přinášet hlubší informace, fundované analýzy, nebo se mají stranit elitářství a nabízet „to, co si většinové publikum žádá“? Mají vůbec soutěžit o počet posluchačů se soukromými komerčními médii? Mají se přizpůsobovat moderní multimediální době a dávat více prostoru blogerům a participaci občanů na vysílání?

Na tyto a další otázky se pokusí odpovědět hosté diskuse o veřejnoprávních médiích a jejich roli ve společnosti, která se uskuteční tuto středu od 17:00 v malém sále Městské knihovny v Praze.

Pozvání na akci přijali Jan Křeček z Centra pro mediální studia FF UK, publicista a mediální analytik Štěpán Kotrba a člen Rady Českého rozhlasu Petr Šafařík. Ředitel Centra zpravodajství Českého rozhlasu Tomáš Pancíř svoji účast zatím definitivně nepotvrdil.

Akci pořádá iniciativa ProAlt.


A co si myslíte vy? Diskuse (2 příspěvky)

Fotografie0531

Vít Strobach - Praha

Zástupci veřejnoprávních médií Úterý, 26.Února 2013, 12:37:37

Za organizátory dodám, že zástupci veřejnoprávních médií se s námi moc nechtějí bavit, doufáme v pana Pancíře, nicméně z Českého rozhlasu i České televize bylo postupně osloveno snad 15 lidí, od všech jsme si nakonec vyslechli nějakou tu omluvu. Tisková mluvčí včera potvrdila, že je z jejich strany obava o vyváženost diskuze a že se bojí, aby zde zástupci médií nebyli příliš pranýřováni. Tak pro jistotu raději odmítají vyslat kohokoliv. No považte sami.

Fotografie0531

Vít Strobach - Praha

Úterý, 26.Února 2013, 12:56:21

Doplním: šlo o tiskovou mluvčí ČT

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.