Wagnerová vystoupila ze senátorského klubu pro obnovu demokracie
Vratislav DostálEliška Wagnerová bude v Senátu zatím působit jako nezařazená. Rozhodnutím opustit klub reaguje na nominaci Jiřího Čunka na post místopředsedy Senátu. Dle svých slov upřednostňuje obsah politiky před politickou aritmetikou.
Senátorka Eliška Wagnerová, zvolená jako nezávislá s podporou zelených, ve středu vystoupila z Klubu pro obnovu demokracie — KDU-ČSL a nezávislí. Prozatím tak zůstane klubově nezařazenou členkou Senátu. Dle svých slov upřednostňuje obsah politiky před klubovou aritmetikou. „Zvláště dnes jde o její důvěryhodnost,“ vysvětlila Wagnerová.
Podle člena vedení Strany zelených Matěje Stropnického senátní klub, v němž hned první dohoda, že Jiří Čunek — jeho s Okamurou programově nejproblematičtější výspa — nebude společným kandidátem do čela Senátu, neplatí, je bohužel neobyvatelný. „Libor Michálek zatím dál vyjednává,“ uvedl Stropnický v rozhovoru pro Deník Referendum a dodal: „Mám vážné obavy, že předseda strany Ondřej Liška neudělal dost pro to, aby k této nepříjemné situaci nedošlo“.
Že by vystoupení E.W. ze senátorského klubu, který pomáhala zakládat (podle svých slov se připojila k ustavení nového senátního klubu) bylo pro novináře málo atraktivní téma? Uvidíme.
Kvalitní komentář ovšem do novin zato napsal nenovinář - děkan FFUK Michal Stehlík (http://stehlik.blog.ihned.cz/c1-58356070-k-cemu-je-dobre-mit-elisku-wagnerovou)
S komentářem kontrastuje diskuse pod ním, která je přehlídkou ignorantství. Netušil jsem, že i Hospodářské noviny čte taková verbež. Chodí k volbám.
Dva příklady:
1) I to nošení palestinského šátků velice často není ničím jiným, než signálem rasismu "naruby" (jenže u rasismu je jedno, proti komu se staví).
2) Maháthma Gándhí projevoval ve svém mládí velikou starost, aby Britové Indy nezaměňovali s primitivními Afričany.