Dvousložkové zdravotní pojištění je protiústavní podvod, píšou odbory vládě

Rada ČMKOS rozhodla, aby se Jaroslav Zavadil obrátil otevřeným dopisem na vládu, ve kterém ji upozorní na vážné důsledky návrhu tzv. dvousložkového systému zdravotního pojištění.

(vd)

06.11.2012 15:34

403445_mediafax_jiri_schott

Podle odborářů je Hegerův návrh dalším důkazem nekompetentnosti ministra zdravotnictví, který si se svým rezortem vůbec neví rady. Foto Jiří Schott, Mediafax

Českomoravská konfederace odborových svazů zaslala jménem svého předsedy Jjaroslava Zavadila otevřený dopis vládě a ministru zdravotnictví Leoši Hegerovi. V dokumentu vyslovuje zásadní nesouhlas s dalším pokračováním devastace zdravotnictví a s nově připravovanými reformami, které podle odborářů způsobí další poškozování práv pacientů v České republice.

„Po chaotickém a nezdůvodněném rušení lůžek a nemocnic bez analýz a specifikace dopadů na pacienty, připravuje ministerstvo zdravotnictví další likvidační útok na pacienty,“ uvedl Zavadil v úvodu dopisu a připomněl, že Heger předložil již minulý týden na jednání vlády materiál, který je bezprecedentním útokem na práva pacientů.

„Vybírání zdravotního pojistného, které by mělo být tzv. dvousložkové, české pacienty rozdělí na vyvolené a pacienty druhé kategorie,“ doplnil Zavadil s tím, že nový systém platby pojistného, jehož druhou část si bude stanovovat pojišťovna doslova podle toho, jak bude potřebovat, je podle ČMKOS a Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče protiústavní a v rozporu s programovým prohlášením vlády.

„Pokud vláda na tento hazard se zdravím lidí kývne, tak s jejím souhlasem špatné hospodaření pojišťoven budou dotovat pacienti,“ doplnil předseda ČMKOS. Odboráří podle něj v tomto nekompetentním návrhu ministra Leoše Hegera vidí protiprávní útok na veřejné zdravotní pojištění, který může mít vážné dopady na zdravotní stav českých občanů.

Podle Zavadila je Hegerův návrh dalším důkazem nekompetentnosti ministra zdravotnictví, který si se svým rezortem vůbec neví rady.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.