Michálek do Senátu

Pro Pirátskou stranu se nominací Libora Michálka do senátních voleb otevírá nová éra. Místo toho, aby se šli voleb pouze zúčastnit, se je tentokrát chystají vyhrát.

Ačkoli tomu kolikrát nic nenasvědčovalo, podařilo se nakonec dotáhnout dosti složitá jednání, a Libor Michálek tak bude kandidovat do Senátu ve volebním obvodu Praha 2 a 3 za volební koalici Pirátů, Strany zelených a lidovců.

Co přimělo Piráty vstoupit do takto nesourodé koalice? Hlavním důvodem je samozřejmě osoba kandidáta. Libor Michálek symbolizuje nemálo hodnot Pirátského hnutí. Odvážně se postavil mnoha machinacím na Fondu životního prostředí, při jednání vždy postupoval zcela profesionálně a držel slovo. V neposlední řadě dokáže obhajovat většinu konceptů, které jsou pro Piráty zásadní: přímou demokracii, otevřený stát, oddělení moci a svobodný přístup k informacím.

To všechno jsou komponenty pirátského programu, ke kterým se Libor Michálek přihlásil. Pro členy Pirátské strany, kteří jeho kandidaturu potvrdili ve vnitrostranickém referendu, bylo bezpochyby velmi podstatné, že Piráti jsou v koalici navrhující stranou. To má faktické důsledky v případě úspěchu. Zjednodušeně řečeno mají Piráti v koalici privilegované postavení.

Navzdory výhradám, které k oběma koaličním partnerům mám (u lidovců samozřejmě jejich konzervativismus, u Zelených jde spíše o praktické věci, které jsou na samostatný článek, ovšem samozřejmě až po volbách), jsem přesvědčen, že koalice bude věrohodná. Piráti jsou garantem otevřenosti, lidovci odrážejí Liborovy křesťanské hodnoty a Zelenou problematikou se Michálek dlouhodobě profesně zabývá.

Poslední sada důvodů pro koalici je potom čistě praktická. Do Senátu se volí většinovým systémem, takže úspěch samostatné kandidatury není příliš pravděpodobný. Přinejmenším se Zelenými přitom míříme na podobnou skupinu voličů. Nakonec je třeba čestně přiznat, že roli hrají i peníze. Čtyři sta tisíc korun, které zřejmě na společnou kampaň budeme mít (ještě záleží na tom, kolik dokážeme vybrat po stokorunách na Pirátský stotisícový příspěvek), bude bohatě stačit na volební kampaň, která bude vidět.

Pro Pirátskou stranu se nominací Libora Michálka otevírá nová éra. Místo toho, abychom se šli voleb pouze zúčastnit, je jdeme vyhrát. I do krajských voleb, ve kterých kandidujeme ve všech regionech, sice jdeme s ambicí uspět, nicméně stále z pozice outsidera. Libor Michálek jde do voleb přinejmenším jako spolufavorit. Jako jeho hlavní úkol v Senátu potom vidíme jediné – zpřístupňovat informace a upozorňovat na největší nepravosti.

Pokud chcete na kampaň Libora Michálka přispět i vy, mátě možnost.
Použijte transparentní účet Pirátské strany ucet.pirati.cz a jako
variabilní symbol uveďte 192102.

A co si myslíte vy? Diskuse (2 příspěvky)

Ivo Vlasatý - budižkničemu - ProAlťák - Pirát

odkaz na účet Úterý, 7.Srpna 2012, 10:39:19

Zdá se, že odkaz z nějakého důvodu neodkazuje, kam má, zkuste zkopírovat do adresního řádku:

ucet.pirati.cz

nebo

https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2100048174

650

Lukáš Kraus - Leikanger - Norge

Úterý, 7.Srpna 2012, 23:46:59

pan Mikuláš mi přijde neuvěřitelně arognatní, že bych nevolil snad ani Michálka....Bych vytáhnul pana piráta někdy na moře bez variabilního symbolu:-)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.