Sociální demokraty opouští takřka celá buňka v severočeské Libčevsi

Sociálnědemokratickou buňku v Libčevsi na Lounsku opouští 227 členů z 237. V pondělí to uvedl její předseda Karel Vrba. Krok vysvětlují nesouhlasem s vedením krajské ČSSD, jež údajně používá mafiánské praktiky.

(vd)

21.11.2011 16:39

Logo-cssd-1-004

Libčeves má sice jen asi 800 obyvatel, ale také donedávna třetí nejpočetnější buňku ČSSD v kraji, hned po Mostě a Teplicích. Zdroj Cssd

Třetí nejsilnější buňku ČSSD Ústeckého kraje v Libčevsi na Lounsku opouští 227 lidí z 237. Novinářům to v pondělí sdělil její předseda Karel Vrba s tím, že svůj krok vysvětlují údajnými mafiánskými praktikami krajského vedení strany.

Podle ČTK se Libčeveská buňka ocitla od začátku letošního roku pod tlakem nového vedení krajské ČSSD, které ji vinilo z náboru černých duší. Nyní v reakci na jednání krajského vedení strany Libčeveští odcházejí.

„Stávající situace je podle nás neúnosná, současné praktiky vedení krajské ČSSD nechceme reprezentovat,“ řekl novinářům Vrba. Poslední kapkou prý bylo to, když na schůzi libčeveské ČSSD dorazil krajský radní Petr Jakubec a snažil se blokovat její jednání kvůli formálním maličkostem.

Podle Vrby pak část členů přejde do strany Národní socialisté – levice 21. století, expředsedy ČSSD Jiřího Paroubka.

„Za sebe můžu říct, že já k nim půjdu. Pan Paroubek na rozdíl od stávajícího vedení vždycky dodržel slovo,“ uvedl pro ČTK například jeden z odcházejících Kamil Ferenc, podle něhož k národním socialistům vstoupí přibližně 180 lidí.

„Je u nás spousta hasičů, myslivců i dalších zájmových spolků. Je to všechno o práci,“ dodal Ferenc. Celkovou voličskou ztrátu pro ČSSD podle ČTK pak odhadl asi na 5 000 voličských hlasů.

Další informace:
Českénoviny.cz Z ČSSD odchází skoro celá buňka z Libčevsi, třetí nejsilnější


A co si myslíte vy? Diskuse (2 příspěvky)

Martin Šimsa - filosof, Litoměřice

Jakubec a Kouda Pondělí, 21.Listopadu 2011, 20:31:41

severočeskou ČSSD vybílí. Před volbami v ní už budou jen členové jejich klientelistických sítí. Otázka je, kdy to dojde krajskému a celostátnímu vedení. Za pár měsíců už může být pozdě.

Martin Šimsa - filosof, Litoměřice

Prohlášení MO ČSSD Libčeves Úterý, 22.Listopadu 2011, 09:00:36

je zde: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/214695.aspx

Poukazují na 4 velké kauzy, s nimiž je krajská ČSSD spojena: 1. Netransparentní rozdělování peněz z Fondu hejtmanky, 2. Podněcování nepokojů na Šluknovsku - Lukáš Kohout a Petr Jakubec, 3. Dovoz, skladování a likvidace toxických odpadů z Ostravska, 4. Klientelismus - hlavně případ bývalé ředitelky Bulasové a její zaměstnání na krajském úřadě.

Samozřejmě, že to poslouží Paroubkovi a jeho nové straně, ale kdyby ústecká ČSSD nejednala tak, jak jedná, tak by se nic takového nedělo.

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.