Vláda souhlasí se zrušením jedenácti poltických stran

Koaliční kabinet ODS, TOP 09 a VV ve středu schválil návrh resortu vnitra o pozastavení jedenácti politických stran a hnutí. Podle premiéra a předsedy ODS Petra Nečase je krok vlády krokem správního orgánu a nikoli politického rozhodnutí.

(vd)

05.10.2011 13:43

Vláda Petra Nečase ve středu přijala návrh ministerstva vnitra na pozastavení činnosti jedenácti politických stran a hnutí. Premiér Petr Nečas po jednání vlády pak uvedl, že krok vlády je krokem správního orgánu a nikoli politické rozhodnutí. Mezi jinými je mezi navrženými partajemi i Strana svobodných občanů (SSO) Petra Macha.

Vnitro jejich zrušení podle serveru Novinky.cz navrhlo, neboť devět stran a hnutí předložilo výroční finanční zprávu Poslanecké sněmovně neúplnou nebo zprávu za rok 2009 a 2010 nedodalo vůbec. Další dvě hnutí pak podle ministerstva porušila zákon tím, že dosud neustavila své orgány.

Poslanci již v květnu požádali vládu, aby podala NSS návrh na zrušení nebo pozastavení činnosti celkem 84 stran a hnutí. Kvůli problémům s dodáváním finančních zpráv vedle SSO vláda navrhuje pozastavit činnost dalších osmi politických stran, jimiž jsou Český politický střed, Nezávislí starostové, STOP, "Viktor Kožený - Občanská federální demokracie" a 4 VIZE – www.4vize.cz, Hnutí Za Telefonování Zdarma, Karlovarské občanské alternativy a uskupení s názvem ZVON.

Další dvě hnutí, Naše Beskydy a OSMA - občané svému městu, která vznikla v roce 2010, podle úředníků ministerstva doteď neustavila své orgány, což musí podle zákona udělat do šesti měsíců od svého vzniku.

Další informace:
Novinky.cz Vláda dala zelenou zrušení 11 stran

A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.