Věci veřejné trvají na změnách v rozpočtu

Předseda Věcí veřejných Radek John v neděli v České televizi zopakoval, že nejmenší vládní strana nepodpoří návrh rozpočtu na příští rok v případě, že nebudou navýšeny kapitoly restortů dopravy, vnitra a spravedlnosti.

(vd)

12.09.2011 10:56

560941_mediafax_jakub_deml

Předseda Věcí veřejných Radek John v nedělních Otázkách Václava Moravce. Foto Jakub Deml, Mediafax

Předseda Věcí veřejných Radek John v nedělních Otázkách Václava Moravce zopakoval, že jeho strana trvá na navýšení rozpočtu dopravy o 11 miliard korun, a také po miliardě pro ministerstva vnitra a spravedlnosti. Pokud tyto požadavky nejmenší parlamentní strana ve vládě neprosadí, rozpočet podle Johna nepodpoří.

Ministr financí a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek přitom už v minulém týdnu uvedl, že je ochoten jednat o přesunech mezi jednotlivými kapitolami, celkový rozpočtový rámec ale nepřekročí.

Ministr školství Pavel Dobeš z Věcí veřejných přesto kabinet žádá o dalších 8,8 miliardy korun na dopravní infrastrukturu. Pokud je nedostane, údajně návrh rozpočtu nepodpoří. K jeho hrozbě se pak minulý týden přidal i ministr školství, který také žádá další finance pro svůj resort.

Premiér a předseda občanských demokratů Petr Nečas by přitom podle svých slov nepodpoření rozpočtu považoval za vyjádření nedůvěry vládě.

A Kalousek už minulou středu uvedl, že ministři by si dohromady přáli deset miliard korun navíc. Premiér Petr Nečas pak podle ČTK vyčíslil požadavky nad schválený rozpočtový rámec dokonce až na 16 miliard včetně dvou miliard požadovaných Kalouskovým úřadem. Většina z požadavků podle něj splněna nebude.

V roce 2013 by se měl schodek státního rozpočtu podle střednědobého výhledu meziročně prohloubit o pět miliard na 110 miliard Kč. V roce 2014 by měl klesnout na 75 miliard korun.

Další informace:
Českénoviny.cz John: VV chtějí vyšší rozpočet dopravy, vnitra a spravedlnosti


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.