Věci veřejné požadují jednání špiček koalice

Nejmenší vládní strana požaduje jednání koaličních stran o plánovaných změnách v sociální oblasti, v daních a důchodech. Podle předsedy Věcí veřejných Radka Johna se jednání lídrů koalice ve formátu K9 uskuteční v úterý.

(vd)

29.08.2011 10:47

551985_mediafax_michal_kalasek

Předseda nejmenší parlamentní strany Radek John. Foto Michal Kalášek, Mediafax

Předseda Věcí veřejných Radek John po víkendovém zasedání poslaneckého klubu Věcí veřejných uvedl, že chce jeho strana s vládními partnery jednat o změnách v sociální oblasti, v daních a důchodech.

„Celá řada konkrétních otázek v sociálních návrzích a v daňové reformě není dořešena, proto je třeba ještě před sněmovní schůzí svolat formát K9 a dojednat jejich finální podobu k přijetí v Poslanecké sněmovně,“ uvedl o víkendu předseda strany Radek John.

Od jednání K9 si klub VV podle Johna slibuje jednotný přístup koaličních partnerů a garanci pro druhou část jednání sociálního výboru. Důvodem přerušení výboru prý bylo předložení řady pozměňovacích návrhů členům výboru ze strany ministerstva práce a sociálních věcí až na zasedání. Vážné nejasnosti podle Věcí veřejných nastaly například u takzvané sociální karty nebo u kompetencí ohledně jednotného výplatního místa

Klub se také usnesl na nutnosti řádného setkávání pracovní skupiny pro veřejné rozpočty. Vznik této skupiny je ustanoven v dodatku koaliční smlouvy.

„Hlavním úkolem pracovní skupiny bude projednání daňové reformy, jejíž jednotlivé parametry budou upravovány na půdě Poslanecké sněmovny, tak jak slíbil premiér Petr Nečas na zasedání vlády," uvedly Věci veřejné. Otazníky podle strany také stále visí nad osvobozením dividend, zrušením superhrubé mzdy, zrušením daňové podpory ZTP/P či zrušením stravenek.

Nejmenší vládní strana chce také jednat o zdanění hazardu, které je součástí daňové reformy. Požadují vedle devatenáctiprocentní daně z příjmu právnických osob také zdanění obratu z hazardu v minimální výši 20 procent. „Chceme najít cestu, jak část tohoto výběru garantovat přímo pro rozvoj sportu,“ uvedl pro ČTK ekonomický expert strany Michal Babák.

Dalším z návrhů Věcí veřejných je podle informací ČTK změna v přerozdělení výběru spotřební daně z paliv tak, aby část peněz směřovala přímo do Státního fondu dopravní infrastruktury.

Další informace:
Českénoviny.cz John: Jednání špiček koalice ve formátu K9 se uskuteční v úterý


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.