Berlusconi opět u soudu

V Miláně znovu začal soud s italským premiérem. Berlusconi je obviněn z korupce.

(lh)

15.01.2010 18:15

Berlusconi2

Na oblíbená velká gesta teď bude muset Berlusconi u soudu zapomenout. Foto Alessio85, flickr.com

Silvio Berlusconi čelí obvinění z nabízení úplatků svému bývalému daňovému poradci, který měl v jeho prospěch lhát při dvou soudních stáních v devadesátých letech.

Daňový poradce, Brit David Mills usvědčený z přijetí úplatku ve výši 450 000 euro, už ale podal odvolání.

Podle BBC na dnešním slyšení dvaasedmadesátiletý Berlusconi očekáván není. K soudu se nejspíše dostaví až příští měsíc, svou vinu však popírá. To potvrdil jeho právník, Niccolo Ghedini, který řekl, že jeho klient by se k zasedání měl dostavit, až budou připraveny všechny potřebné materiály.

Známý mediální magnát je tak opět u soudu poté, co italský ústavní soud v loni pozměnil zákon, který Berlusconimu zaručoval beztrestnost po dobu pobývání v úřadu premiéra.

Berlusconiho oponenti tvrdí, že se díky své velké podpoře zapříčiněné prosincovým útokem na jeho osobu snaží protlačit novou legislativu, která by měla zkrátit délku procesů, což by mu pomohlo. To však Berlusconi popírá.

David Mills byl jedním z Berlusconiho poradců ohledně zahraničních daňových úniků. Byl obviněn z přijetí peněz jako odměny za mlčení v případu dvou zahraničních společností v soudních stáních v roce 1997 a 1998. V loňském únoru pak byl pro korupci odsouzen na čtyři a půl roku vězení.

Více informací:
BBC Silvio Berlusconi bribery trial resumes in Italy


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.