Kalouskův resort odpustil 31 miliard za chyby v dotacích
Vratislav DostálTomu, kdo zneužije dotace, postih nehrozí. Ministerstvo financí prominulo devadesát procent sankcí za chyby v dotacích z let 2006 až 2009. Podle Věcí veřejných odpouští ministerstvo financí sankce za zneužití dotace nesystémově a neprůhledně.
Ministerstvo financí odpustilo 90 procent sankcí za neoprávněně čerpané dotace z let 2006 až 2009. V uplynulých čtyřech letech finanční úřady vyměřily kvůli chybám v dotacích sankce 34,5 miliardy korun. Jim nadřízené ministerstvo financí ale přistiženým hříšníkům z této částky odpustilo 31,1 miliardy korun. Informují o tom pondělní Hospodářské noviny.
Podle Josefa Novotného z Věcí veřejných promíjí ministerstvo financí sankce za zneužití dotace nesystémově a neprůhledně. „Už v polovině dubna na tento problém upozornili poslanci Věcí veřejných. Ke stejnému závěru aktuálně dospěli i auditoři Nejvyššího kontrolního úřadu,“ doplnil Novotný.