Věci veřejné a TOP 09 umožnily schůzi poslanců ke kauze ProMoPro

Poslanecká sněmovna začala ve čtvrtek před polednem jednat o případu předražené zakázky pro společnost ProMoPro. Program jednání byl schválen hlasy opozice, proti byla jen ODS

(vd)

16.06.2011 12:21

515209_mediafax_mikulas_krepelka

Obhájí Alexandr Vondra své počínání před poslanci? Foto Mikuláš Křepelka, Mediafax

Poslanci začali ve čtvrtek jednat o případu údajně předražené zakázky pro společnost ProMoPro za českého předsednictví EU. Její konání umožnili poslanci koaličních Věcí veřejných a TOP 09. Program byl proto hlasy opozičních poslanců ČSSD a KSČM schválen, proti byla jen ODS.

Někdejší vicepremiér pro evropské záležitosti a nynější ministr obrany Alexandr Vondra tak bude poslancům vysvětlovat okolnosti zakázky. O zjištěních ministerstva financí by měl poslance informovat ministr Miroslav Kalousek z TOP 09.

Pro program schůze hlasovalo 77 ze 120 přítomných poslanců, mezi nimi i poslankyně Věcí veřejných Kateřina Klasnová. Někteří občanští demokraté se hlasování zdrželi.

Vondra se už v březnu v Poslanecké sněmovně přihlásil ke spoluodpovědnosti za výsledek hospodaření českého předsednictví EU. Zpochybnil však podezření o předražení zakázky, což rozhořčilo hlavně TOP 09 a Starosty. Předseda jejich poslanců Petr Gazdík tehdy vyzval Vondru přímo na plénu k rezignaci. Vondrovu rezignaci požadují také Věcí veřejné.

Kalouskovo ministerstvo zjistilo, že není zřejmé, co stát získal asi za polovinu plateb společnosti PROMOPRO spol. s.r.o. z celkových zhruba 550 milionů korun. Případ vyšetřuje policie.

Další informace:
Českénoviny.cz Koaliční TOP 09 a VV umožnily schůzi k případu Promopro


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.