ProtestFest bude i s pochodem Brnem, dohodla se nová trasa

Brněnská radnice se nakonec dohodla s organizátory tradičního protestního festivalu, že pochod městem proběhne na alternativní trase. Nesouhlas s původní trasou průvodu odůvodňovala narušením dopravy a dvou dalších akcí bez politického přesahu.

(čtk)

17.05.2011 18:50


Spoluautor: Petr Jedlička

A2

ProtestFest probíhá v Brně již řadu let. S obstrukcemi ze strany magistrátu se potýká téměř pokaždé. Foto archiv Protestfestu

Sobotní přehlídka alternativní kultury a aktivismu ProtestFest, která se uskuteční v centru Brna, bude mít na programu i pochod městem. Jeho původní trasu radnice Brno-střed zakázala. S pořadateli se ale domluvila na jiné trase. ČTK to v úterý řekl mluvčí radnice Roman Burian.

Na akci se očekává účast asi tisíce lidí. Průvod vyjde z Moravského náměstí přes Malinovského náměstí, poté zamíří na Hlavní nádraží, Nové Sady a po ulici Poříčí dorazí až na parkoviště u parku v Pisárkách.

„Pokud by se konal na původní trase, narušilo by to dopravu a dvě další akce, které se budou v centru konat,“ uvedl mluvčí.

ProtestFest je tradiční brněnská akce. Letos potrvá od 18. do 21. května. Na programu jsou přednášky, koncerty a další veřejné akce. Vyvrcholením ProtestFestu se má podobně jako v minulých letech stát StreetFest s pochodem a večerním koncertem. Pochodu se zpravidla účastní lidskoprávní aktivisté, antifašisté, anarchisté a nonkonformní mládež z různých organizací.

Jedním z témat ProtestFestu je kritika přílišné kontroly veřejného prostoru ve městech. „Vyjděme do ulic bez pocitu kontroly na každém kroku a bojujme za své místo ve veřejném prostoru. Prostoru, který je často spoután nesmyslnými omezeními. To, že nám ho chtějí vzít, neznamená, že o něj nemůžeme bojovat,“ napsali organizátoři na svých webových stránkách.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.