Marek Homolka

Profil

Autor je v Deníku Referendum redaktorem rubriky Domov.

David_duke

Zpráva

Duke chce podruhé navštívit Českou republiku

Zakladatel Rytířů Ku-klux-klanu a popírač holocaustu David Duke se opět chystá navštívit Českou republiku. Devět měsíců poté, co z ní byl vyhoštěn.

Exekuce_mediafax_edvard_benes

Zpráva

Češi nezvládají dluhy, počet exekucí roste

Letos soudy nařídily téměř dva tisíce exekucí denně. Podle exekutorů se lidé zadlužují nezodpovědně.

Image

Zpráva

Poslanci chtějí novým zákonem zkrotit lobbisty

Pětice poslanců se snaží prosadit, aby se současně s předkládáním pozměňovacích návrhů k zákonům zveřejňovalo i jméno toho, kdo se na přípravě návrhu podílel. Transparency International návrh vítá, i když k němu má výhrady.

R49

Zpráva

Problematickou stavbu silnice R49 kryje ministerstvo dopravy

V době mezi vánočními svátky bylo zahájeno třetí stavební řízení na rychlostní silnici R49. Plánovaný stavební úsek má spojit města Hulín a Fryšták. Podle organizace Děti Země má ovšem vánoční termín ztížit účast občanských sdružení.

234413_mediafax_richard_benes

Zpráva

Zpráva komise: až čtvrtina doktorátů z Plzně má vady

Západočeská univerzita v Plzni zveřejnila závěrečnou zprávu k doktorskému studiu na Právnické fakultě. U čtvrtiny absolventů shledala kontrola závažná pochybení.

138469_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Velké strany prosazují změnu volebního systému

Představitelé dvou největších politických stran se shodli na potřebě změny volebního systému. Na její podobě se však nedokáží domluvit.

Image

Zpráva

Jeseníky lákají do Zelených hostinců

Nabídnout to, co tu zatím nebylo. To je hlavním úkolem projektu Zelené hostince, jenž byl měl sloužit ke společné propagaci území Jesenicka a Opolského vojvodství v Polsku.

Image

Zpráva

Prezident Klaus: Na Hradě skončím v roce 2013

Dvakrát a dost. Tímto heslem se bude řídit současný český prezident Václav Klaus, jenž se v roce 2013 jako kandidát možné přímé prezidentské volby nezúčastní.

Image

Zpráva

Firmy váhají, zda chtít po státu zpět peníze za sociální zabezpečení

České firmy váhají, zda kvůli možné administrativní chybě požadovat po státu vrácení peněz, které zaplatily za sociální zabezpečení svých zaměstnanců v první části roku 2007. Nejvyšší správní soud rozhodne, zda jim tento krok umožní.

Image

Zpráva

Neúspěšný kandidát na děkana se chce soudit

Neúspěšný kandidát na děkana Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni Karol Hrádela podal stížnost proti zvolení svého protikandidáta Jiřího Pospíšila.

Image

Zpráva

Děti se musí naučit jíst zeleninu a ovoce, rozhodla vláda

Žáci prvního stupně základních škol budou jíst zdravě. Rozhodla o tom dnes vláda, která žákům zaplatí ovoce a zeleninu na celý příští rok.

Image

Zpráva

Víza do Kanady z Prahy. Česká republika však očekává více

Půl roku museli čeští zájemci o kanadská víza jezdit do Vídně, ode dneška o ně mohou žádat v Praze. Českým politikům to ale nestačí.

Paroubek_jirihavel_mediafax_michal_kalasek

Zpráva

Chyba za 130 miliard. Paroubek obvinil ODS

Podle Paroubka může Česká republika přijít o sto třicet miliard kvůli chybné úpravě výběru pojistného na sociální zabezpečení. ODS a ministerstvo práce vinu popírá.

Silnice_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Ministr dopravy: Na stavbu nových dálnic si půjčíme

Ministerstvo dopravy si chce na stavbu nových dálnic půjčit. Kritici však poukazují na fakt, že spíše než stavět nové dálnice je třeba dostavět stávající úseky a více se zaměřit na jejich údržbu.

2650907252_148659f1ba_o

Zpráva

Česká republika navrhla tři kandidáty do Štrasburku

Ministerstvo spravedlnosti nominovalo do Evropského soudu pro lidská práva tři uchazeče.

Ssc69lbs

Zpráva

České děti deváté nejtlustší

České děti zřejmě pohyb neláká. Podle průzkumu třiadvaceti zemí OECD má 10% českých dětí problémy s nadváhou, 15% je obézních.

Image

Zpráva

Šumavské lesy kůrovec nezničí, vzkázal Fischer na jih Čech

V dopise adresovaném hejtmanovi Jihočeského kraje přesvědčuje premiér Jan Fischer, že situace na Šumavě není tak vážná, jak tvrdí někteří jihočeští politici. Fischer je názoru, že zkáza šumavských lesů nehrozí.

Image

Zpráva

Česká televize se rozhodla ignorovat architekty. Soutěž nebude

Vedení České televize vyhlásilo k chystané stavbě nového studia v Brně pouze veřejnou soutěž na projektovou dokumentaci. Podle člena Rady ČT Milana Uhdeho to nevadí, Jan Sapák z České komory architektů rozhodnutí České televize lituje.

112491_mediafax_richard_benes

Zpráva

Imigranti přibývají. V budoucnu jich bude ještě více

Počet obyvatel České republiky roste, a to navzdory faktu, že se rodí čím dál méně dětí. Česká republika se totiž stala novou imigrační zemí.

Image

Zpráva

Nezaměstnanost stoupá. Práci nemá kdo nabídnout

V listopadu bylo v České republice přes půl milionu lidí bez práce. V příštím roce může míra nezaměstnanosti dosáhnout až jedenácti procent. Chybí volná pracovní místa. Agentura pro sociální začleňování navrhuje státu situaci řešit sociálním podníkáním.

Zobrazeno 20 / 40