Fiiller

Vratislav Filler

Profil

Autor je dopravní expert iniciativy Auto*Mat. Zabývá se zde tématy přehodnocení dopravní koncepce města a podporou cyklistické dopravy. Považuje za důležité, aby se na dopravu v Praze nahlíželo jako na propojený, funkční a současně co nejméně zatěžující celek. Kromě Auto*Matu pracuje na půl úvazku jako vědecký pracovník zaměřený na přesné aplikace globálních navigačních systémů.

Komentář

Zakazovat cyklojízdy? Marný omyl

Lídr hnutí Pro Prahu Zdyněk Passer chce zakázat cyklojízdy v Praze. Podle stejné logiky by se musely zakázat i srazy motorkářů či sousedské slavnosti. Mnohem zajímavější by bylo číst, jak by se chtěl v tomto tématu přiblížit Nizozemsku či Dánsku.

Komentář

Smetanovo nábřeží vybočuje z běžné zkušenosti

Ulice není veřejným prostorem automaticky jen tím, že se táhne odněkud někam. Veřejným prostorem se toto veřejné prostranství stává až při naplňování role společného venkovního místa pro život.

Komentář

Centrum by se dalo zklidnit i bez Blanky

Zklidnění centra Prahy by bylo možné dosáhnout i bez tunelu Blanka, bylo by ale potřeba zavést dodatečná opatření na podporu alternativních způsobů dopravy. To však nenastane, protože Blanka bude na jaře příštího roku zprovozněna.

Zobrazeno 3 / 3