A2_m

Juraj Mesík

Profil

Autor je slovenský politik, ekolog a občanský aktivista. V letech 2003-2008 pracoval jako specialista na rozvojovou problematiku ve Světové bance. Nyní půdobí jako nezávislý expert SB a publicista.

Image

Dopis ze Slovenska

Obamova porážka a jej medzinárodné dôsledky

Podle stálého přispěvatele JeToTaku existují pro prezidenta USA po úterních volbách jenom dvě cesty: buďto zákopová válka s Kongresem, nebo politika kompromisů. Volba jednoho nebo druhého přístupu se přitom odrazí i v americké zahraniční politice.

Image

Dopis ze Slovenska

Súmrak Zeme

V končícím týdnu si svět připomněl i tzv. Den Země – svátek, jenž důslední ekologové dnes už moc neslaví. Juraj Mesík na JeToTaku vysvětlil proč.

Image

Dopis ze Slovenska

Všetci sme Detroiťania?

Zpráva o bankrotu proslulého města prolétla před několika dny tiskem i televizí. K přiblížení v širším kontextu si ji vybral i jeden z autorů serveru JeToTak, partnerského média DR na Slovensku.

Image

Dopis ze Slovenska

Druhý najhorší rok, ale stále je z čoho... budovať

Vládám Roberta Fica je vytýkána řada věcí, ty nejpodstatnější ale ne nejvíce. Jednou z takových je i představa rozvoje pomocí výstavby dálnic. Příslušné plány dnešního kabinetu přibližuje autor serveru JeToTak v kontextu aktuálního vývoje ekonomiky.

Zobrazeno 4 / 4