Reich

Robert Reich

Profil

Autor je profesorem veřejných politik na California at Berkeley (USA) a seniorní analytik na Blum Center for Developing Economies. Působil jako ministr práce v Clintonově vládě, za což ho Time Magazine označil za jednoho z deseti nejúspěšnějších ministrů 20. století. Napsal 14 knih včetně bestsellerů Aftershock, The Work of Nations (vyšlo česky jako Dílo národů v roce 2002 v nakladatelství Prostor) a Beyond Outrage, a jako svou nejnovější knihu Saving Capitalism. Do češtiny byly dále přeloženy jeho knihy Řeknu to slušně. Základy slušné společnosti (nakladatelství Management Press, 2005), V pasti úspěchu. Diagnóza kapitalismu v 21. století (nakladatelství Prostor, 2003) a Slušná společnost. Ekonomický pohled na svět (nakladatelství Moraviapress, 2003). Je také spoluzakladatelem American Prospect Magazine, předsedou Common Cause, neziskové organizace s cílem zvýšení transparentnosti amerických politických institucí, členem Americké akademie umění a věd a spolutvůrcem oceněného dokumentárního filmu Inequality for all (Nerovnost pro všechny, 2013). Za analýzu ekonomických jevů v jejich sociálním kontextu byl v roce 2003 vyznamenán také Cenou Nadace Václava a Dagmar Havlových VIZE 97.

Image

Komentář

A teď vážně, jak hloupý je Trump?

Spolupracovníci o něm říkají, že není příliš chytrý. Minimálně v jedné oblasti je však naprostý génius, říká s nadsázkou politolog a publicista Robert Reich.

Image

Esej

Vzestup nejisté práce

Zveřejňujeme krácený překlad eseje teoretika práce a někdejšího ministra práce v Clintonově administrativě Roberta Reicha. Abychom vrátili část jistoty v lidských životech, potřebujeme nahradit pojištění v nezaměstnanosti pojištěním příjmu.

Komentář

Sto let první americké sociálně-demokratické revoluce

Clintonův ministr práce připomíná sto let starou převratnou událost jako paralelu a jako inspiraci.

Zobrazeno 3 / 3