P1250180

Tomáš Valčik

E-mail tvalcik@denikreferendum.cz

Profil

Image

Komix

Slunovrat

Nevěřili byste, kam se slunce na dlouhé zimní večery nastěhovalo, než se opět vrátí do našich domovů ~ na ulici Kosmonautů přece!

Image

Komix

Vánoční tragédie

Svátky klidu a míru letos fatálně zasáhl brok lovecké vášně. Ptáte-li se, proč si v milionech domácností, čekajících na Santa Clause, museli dárky nakoupit sami, máme pro vás sólokapra. Varujeme však: Následující záběry jsou drastické!

Image

Komix

Pozor, spoiler!!!

Dnešní děti neváhají nazvat pravým jménem ani Toho-o-kom-se-nemluví! Nepřicházejí tím ale o kouzla?

Image

Komix

Anatomie humoru

Na oltář vědy obětovali jsme dnešní vtip, podrobili jej nekompromisní pitvě a až na samé jádro obnažili pro vás jeho útroby. Esence legrace.

Image

Komix

Dilatace času v praxi

„V chumelenici jako by se zastavil čas...," zaslechli jsme to pozitivnější o bílé kalamitě. Příbuzných jevů lze však kolem nás pozorovat víc!

Image

Komix

Deus ex machina

DR pro vás vyvinul ten nejvychytanější, nejinteligentnější a nejlidštější antivirový program, účinný navíc i v boji proti chřipkovým epidemiím! Chybí jen výsuvná paže s šálkem zázvorového čaje s medem, chystaná pro upgradovanou verzi 2.0!

Image

Komix

Revoluční reflexe

V rádiu se neostýchali rovnou ptát, co jste 17. listopadu sledovali v televizi, a my ve veřejném obnažení společenského nezájmu neváháme jít ještě dál! Naším podobenstvím navíc předjímáme už i nadcházející svátky.

Image

Komix

Jazyk snů

Čeština je nesmírně bohatý jazyk nepostrádající až psychedelicky smyslůplnou snovou logiku... A to ani po probuzení! Jen si zkuste představit naši pestrobarevně načrtnutou květinovou misi!

Image

Komix

Decadanse macabre?

Vítejte v panoptiku! Celý svět jako by se nyní točil kolem úpadku (nejen) v umění, a my bychom tuto módní hysterii na každý pád neradi prohlubovali, nemít ovšem tak pádný příspěvek k hloubavé disputaci ~ Smíme prosit?

Image

Komix

Hymnus o Borišovi

Že nevíte, kdo je Boriš? A vzpomenete si ještě na školní léta a nevinné povinné písničky o černookém bačovi, či o tom, že už mně koně vyvádějí? Taky jste si říkali, kdo je to ten Okibača a proč vyvádějí měkoně? Boriš je z jejich rodu!

Image

Komix

Podzimní féerie

„20 miliard neroste na stromech..., to by teď opadávalo...", zaslechli jsme v souvislosti s plánovaným přesunem brněnského nádraží. Ale co nám to tedy na těch stromech vlastně roste?

Image

Komix

Jsme lidé jedné Země?

Podle barmské legendy prý první lidé vzešli ze zlatých andělů, kteří ochutnali zemi a ztratili proto svá křídla... Jak je to ale s původem takového Slunce? Kde vlastně každé ráno vstává? Jednoduchá otázka, ale velesvízelná odpověď!

Image

Komix

Ready-made

Dovolte nám, prosím, v úctě k přání, vyslovenému v útrobách tentokrát čistě nalezeného exempláře, ponechat dnes jepici bez dalšího komentáře.

Image

Komix

Zastávka na znamení

Taky se ptáte, jaképak zaklínadlo tu kterou zastávku vlastně zprovozňuje? Díky našemu příspěvku můžete další z ožehavých otázek tohoto světa pokládat za zodpovězenou.

Image

Komix

Don Quijote v plenkách

V čase módních prequelů nezůstáváme ani my pozadu a trumfujeme konkurenci restartem popikony 17. století. Naslouchejte ještě malému, ale již krystalidsky zvídavému, inspirativnímu i zasněnému Quijotovi! Pššt, anebo libovolnému jinému dítěti...

Image

Komix

Znovuzrození - jak na to?

Sezóna dovolených už sice končí, ale naštěstí k nám přátelé ještě stále proclívají vůně dálek, mezi nimiž se sem tam třepotá takovýto úlovek! Budiž jedním z paradoxů života, že vám dnes jepice prozradí recept na nesmrtelnost.

Image

Komix

Delikatesa

Říká se o sklizni správně: „Copak se nám to letos urodilo?" nebo: „narodilo"? ... Ať tak či onak, vím jistě, že se říká: „Nechte si chutnat!"

Image

Komix

Polární noc

Kdopak si to tu syslí slunce? Adresu neprozradíme, ovšem máme pro vás odpověď na palčivou otázku po skrýši hřejivých slunečních paprsků v průběhu posledních deštivých týdnů.

Image

Komix

Poslední stopa Marilyn Monroe

Jak každý správný detektiv velmi dobře ví, pravda ve skutečnosti nelelkuje na vzdáleném dně sklenice, nýbrž při samém jejím krajíčku... přímo pod nosem!

Image

Komix

Zív!

...Nuda? Letargie? Ospalost? Jen víkendová idylka? Anebo zbrusu nový alternativní způsob stravování? Učiněný piknik!

Zobrazeno 20 / 58