P1010006

Martin Pleva

Profil

Autor je středoškolský pedagog, vystudoval historii a lingvistiku. Zajímá se o společenské vědy i společenské dění. Žije v Brně.

Image

Komentář

Levice musí začít znovu a od samého začátku

Levice je schopna se důvěryhodně, a tudíž účinně postavit populismu. Problémem celého postkomunistického prostoru ovšem je, že tu autentická levice musí teprve vzniknout, upozorňuje Martin Pleva.

Komentář

Sobotka nad jámou lvovou

Bitva o předčasné volby byla dobojována. ČSSD ji prohrála. V tuto chvíli si sociální demokracie především musí udržet své voliče, proto musí hlasovat pro důvěru Rusnokově vládě. Pokud o ně přijde, odnese to Bohuslav Sobotka a jeho křídlo ve straně.

Komentář

Možná je to s tím Zemanem stejně všechno jinak

Podpora pro Zemana v druhém kole prezidentské volby, kterou naznačilo vedení ČSSD, by mohla dávat smysl za jediné podmínky: že se na dohodu se Zemanem dá spolehnout. To ovšem asi není pravda a jako racionálnější se jeví volba Schwarzenberga.

Komentář

Desatero s čertovými kopýtky

Pokud si ČSSD zvolí do svého čela Michala Haška, dostane se do stejně špatné situace, v níž se nacházejí současné evropské sociální demokracie. Poté, co opustily levicové postoje a posunuly se do středu, jdou od porážky k porážce.

Zobrazeno 4 / 4