Fotografie_3_miroslav_k_

Miroslav Žák

Profil

Autor je specialista pro PR v Národním institutu dětí a mládeže MŠMT. Před rokem 1989 pracoval v oblasti informačních technologií. Začátkem devadesátých let působil jako samostatný redaktor Vzdělávací redakce Českého rozhlasu. Během devadesátých let vytvořil řadu zajímavých vzdělávacích pořadů pro Český rozhlas a scénářů k dokumentům České televize. Učil také na základní i střední škole (matematiku a základy společenských věd). Napsal dvě knihy „Tajemství Turínského plátna“, která vyšla několikrát (naposled v Mladé frontě roku 2008). V nakladatelství Grada v edici „Začínáme programovat“ vyšla roku 2002 jeho kniha XML – podrobný průvodce začínajícího uživatele.

Komentář

Učitelé, rodiče a studenti

Nejmladší generaci je často vyčítán nedostatek motivace. Výtka se může jevit jako oprávněná, ale pokud se mladí pouze inspirují v generacích starších, není se čemu divit.

Komentář

My a české základní školy

Dovednosti českých studentů základních škol se zhoršují ze všech zemí OECD nejrychleji. Důvodů je celá řada. Chybí koncepce, rodiče nemají o vzdělání zájem a zdánlivě ani žáci. Ale zvídavost dětí lze probudit. Jde jen o to jak.

Komentář

Jak funguje věda

Lidstvo je fascinováno vědou. Podle mnohých je jediné správné a seriózní poznávání právě to vědecké, a každá lidská činnost, která chce být brána vážně, musí být založena na dostatečně hlubokém poznání souvislostí tohoto světa a vesmíru.

Zobrazeno 3 / 3