Kudrna-foto-tisk

Jan Kudrna

Profil

Autor je ústavní právník.

Komentář

Matematika a právní stát

Ministerstvo vnitra při kontrole podpisů na prezidentských kandidátních listinách učinilo absurditu z hlediska lidského i právního rozumu.

Glosa

Největší politický skandál od roku 1989. Opravdu?

K tvrzení, že případ Davida Ratha je největším politickým či dokonce korupčním skandálem od roku 1989, je třeba mít v případě domácích komentátorů hodně krátkou paměť, v případě zahraničních médií nedostatek informací o českých poměrech.

Image

Tip

Tři Mexičané ve Vilniusu

Budete-li někdy trávit čas ve Vilniusu, nezapomeňte navštívit restauraci Tři Mexičané, kterou průvodci chválí jako nejlepší ve městě.

Komentář

Rovní a rovnější - nejrovnější jsou však naši hlídači

Má stát Ústavní soud ve věci pochybností o hospodárném využívání pohonných hmot, vykazování jízd a aplikaci zákona o veřejných zakázkách nade vším? I nad zákonem? Je i v této věci vázán pouze ústavním pořádkem?

Komentář

Kdo chce vlastně omezit doživotní imunitu?

Pokud se něco nezmění, bude senátorský klub koulí na noze ČSSD. Nakonec už dnes jsou některé výsledky spíše přítěží. Co na tom, že v desítkách drobných věcí odvádí skvělou práci, když vidět jsou právě ta šlápnutí vedle.

Komentář

Důchodci kradou jídlo. Zpráva o neutěšeném stavu společnosti

Začínat v sedmdesáti letech kariéru zloděje rohlíků v samoobsluze je posledním krokem v zoufalství, když jiné varianty selhaly. Dokážeme důchodcům pomoci? Nebo se budeme nečinně dívat, jak se propadají na sociální dno?

Komentář

Sociální demokracie a možné změny v pražské politice

Stejně jako jiné strany ČSSD slibuje změnu poměrů v Praze. Na rozdíl od ostatních stran však sociální demokracie hraje o svou věrohodnost. Nemůže si tedy v žádném případě dovolit vytvořit koalici s ODS. Definitivně by tím ztratila důvěru.

Zobrazeno 7 / 7