Jana Ridvanova

Profil

Autorka je novinářka a občanská aktivistka. Od září 2010 do března 2011 působila v DR jako redaktorka domácí rubriky.

Zpráva

Dobrá úřednice Šimůnková diskriminaci Romů nevidí

Nástupkyně po Michaelu Kocábovi, která chce být hlavně "dobrou úřednicí", poskytla Aktuálně.cz rozhovor po e-mailu. Nemyslí si, že jsou Romové u nás diskriminováni. Problém podle Moniky Šimůnkové vězí v rozdílech mezi Romy a většinovou společností.

Image

Zpráva

Korytář nepodepíše Syneru zakázku v libereckých lázních

Na základě zprávy Transparency International liberecký primátor Jan Korytář (SZ) pozastavil výkon zadání zakázek schválený radou města. Stamilionové projekty měly realizovat firma Syner a pardubická společnost Chládek a Tintěra.

36977_mediafax_edvard_benes

Zpráva

Odboráři tvrdí, že mají podporu poslanců k prolomení limitů těžby

Odboráři Czech Coal tvrdí, že je poslanci podpoří v prolomení limitů těžby hnědého uhlí. Vojtěch Kotecký z hnutí Duha říká, že blafují.

Image

Zpráva

Praha neví, jak bude stavět metro D ani jak je zaplatí

Současné vedení Prahy chce novou trasu metra začít stavět do konce volebního období. Je pochybné, zda na ni vinou projektů jako tunel Blanka budou peníze.

Zpráva

Občanská sdružení uspěla s odvoláním proti rozšíření skládky u Nasavrk

I přesto, že firma AVE CZ získala kladné stanovisko v procesu EIA, Krajský úřad Pardubického kraje rozhodl nepovolit firmě rozšíření místní skládky, z které unikají škodlivé látky, a znečišťují životní prostředí.

Image

Zpráva

Poslanci zamítli návrh ČSSD na volnější obchod se zbraněmi

Sociální demokraté se pokusili v rámci údajného boje s korupcí prosadit novelu, která by zahraničním firmám umožnila v České republice obchodovat se zbraněmi. Nyní mají takovou možnost pouze společnosti sídlící v České republice.

Image

Zpráva

Vandas žaluje Johna, zadržení jsou stíháni na svobodě

Předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Tomáš Vandas podal trestní oznámení na ministra vnitra Radka Johna (VV) kvůli jeho výrokům o Vandasově extremismu před sobotním pochodem DSSS v Novém Bydžově.

Image

Zpráva

Senátoři i Chalupa by omezili účast ve stavebních řízeních

Poslance čeká projednávání hned dvou návrhů na omezení účasti veřejnosti v řízeních na nové stavby. Jeden je vládní, druhý ze Senátu. Samozřejmě se omezení mají týkat i nových jaderných elektráren.

Image

Zpráva

Místo reformy zdravotnictví se koalice bude dál věnovat důchodům

Nečas stojí za důchodovou reformou, jak ji schválila koalice. Přesto se ve čtvrtek k projednání jejích detailů opět sejdou lídři koalice. Ekonomka Ilona Švihlíková tvrdí, že reforma povede k další polarizaci společnosti na bohaté a chudé.

Image

Zpráva

Havířovští vybubnují spalovnu, nechtějí další zplodiny

Občan Havířova a okolí dýchá průměrně každý třetí den vzduch překračující imisní limity. Sdružení Občané proti spalovně bude tedy ve čtvrtek opět bubnovat proti této stavbě. Petice podepsalo už deset tisíc lidí.

Image

Zpráva

Amnesty bude protestovat proti porušování práv Tibeťanů

Amnesty International chce ve čtvrtek Čínské lidové republice připomenout, že nepřestává sledovat porušování lidských práv v Tibetu. Protiválečný aktivista Jan Májíček ale připomíná, že Čína v porušování lidských práv není osamocená.

Mikulas_krepelka

Zpráva

Ministři se shodli na reformě penzí, děti na ni budou moci spořit rodičům

Ekonomičtí ministři uzavřeli debatu o plánované důchodové reformě. Posílí princip mezigenerační solidarity. DPH by se mohlo u části výrobků ve snížené sazbě zvýšit na dvacet procent už koncem roku. Daň má podle premiéra Nečase pokrýt náklady na důchodovou reformu. Ekonomka Švihlíková si myslí, že je to nemožné.

353917_mediafax_michal_kalasek

Zpráva

Projekt Břevnovské radiály by poškodil životní prostředí, musí se přepracovat

Ministerstvo znovu odmítlo Břevnovskou radiálu. Poškodila by životní prostředí. Stavbu odmítá hygienik, Praha 17, magistrátní odbor ochrany prostředí a řada občanských sdružení. Odborníci se obávají, že komunikace do centra metropole svede tranzitní dopravu.

Image

Zpráva

ProAlt zdravotníkům: zablokujte privatizace

ProAlt vítá úsilí lékařů, kteří si tlakem na vládu vydobyli určitý úspěch. Mluvčí ProAltu Pavel Čižinský se nedomnívá, že lékaři vládu vydírali, podle něj tomu bylo naopak.

Image

Zpráva

Podle nového zákona určí nárok na zdravotní péči finance

Z ústavy podle ministra zdravotnictví Leoše Hegera z TOP 09 vyplývá nárok pacienta na tu nejlepší dostupnou zdravotní péči. Podle novely zákona se ale péče bude napříště odvíjet od ekonomických možností nemocnic a pacientů.

Image

Zpráva

Ministerstvo školství plánuje dotovat firemní školky

Ministr školství Josef Dobeš z Věcí veřejných chce poskytnout mnohamilionové dotace firemním školkám. Michaela Marksová z ČSSD namítá, že to nevyřeší situaci všech dětí. Podle ní jde ale především o další krok k privatizaci veřejného prostoru.

Image

Zpráva

Starostové: Kraj by se měl vyjádřit k dostavbě letiště Vodochody

Zástupci iniciativy Stop letišti Vodochody považují za selhání skutečnost, že se kraj vyřadil z významného procesu EIA, který bude mít vliv na schválení, či neschválení projektu v jeho podobě.

Zpráva

Aktivista, který zveřejnil evidenci StB, nebude potrestán

Po roce a půl vyhrál Stanislav Penc spor, ve kterém mu hrozila až desetimilionová pokuta. Podle Úřadu pro ochranu osobních údajů slouží zveřejnění databáze StB k poznání vlastní minulosti a k lepší orientaci v ní, a proto se nejedná o zásah do soukromí.

Image

Zpráva

Neznámá bojovnice za práva dětí je zmocněnkyní

Vláda po půl roce jmenovala novou zmocněnkyni pro lidská práva – Moniku Šimůnkovou. Se Zuzanou Baudyšovou dosud vedla Nadaci Naše dítě, podle zdrojů z okolí premiéra půjde o úřednici. Nikdo jiný ji nezná. Nejprve na ni čeká střet v Novém Bydžově.

Image

Zpráva

Šabatová: Zastupitelé měst a obcí chtějí problémy s Romy řešit protiústavně

V Novém Bydžově se sešlo na čtyřicet zástupců měst a obcí k diskusi nad problémy sociálně vyloučených. Starosta Nového Bydžova Pavel Louda vidí jako možné řešení odebírání spciálních dávek v případech, kdy je sociálně potřební utráceli například v barech či v hernách.

Zobrazeno 20 / 99