Fotopetrku_vart

Petr Kužvart

Profil

Autor je právník. Před rokem 1989 pracoval střídavě jako podnikový právník a topič kotlů. Od roku 1994 samostatně pracující environmentální právník vždy na straně sdružení, občanů, rezidentů a obcí a nikdy na straně státu, investorů, developerů nebo úřadů. Od února 2009 spoluzakladatel a člen neformální občanské Iniciativy pro společenskou změnu. Nyní pracuje vedle ekologických kauz na tom, aby se občanská společnost aktivizovala a dobře připravila k organizované sebeobraně v oblastech, kde hrozí demontáž sociálního státu.

Komentář

Korupce jako jedno z ústředních témat soudobé české politiky

Korupce je bolestí české společnosti. Zároveň je to téma, o kterém se stále píše a hovoří, přesto se situace nelepší. Co s tím?

Komentář

Co dělat s českým mafiánsko-korupčním reálným kapitalismem?

Autor volně navazuje na svůj text „Loupež za bílýho dne – česká varianta“ a rozjímá nad současnou vládou, a také nad tím, co přijde po ní a jak by k tomu občanská společnost měla přistupovat.

Komentář

Loupež za bílýho dne – česká varianta

Sice jsme se dověděli jen to, co jsme tušili, ale Drobilova aféra pomohla předestřít velmi jasné svědectví o tom, jak funguje politická složka českého mafiánsko-korupčního reálného kapitalismu.

Komentář

Nezapíjejme žal v hospodě! Začněme jednat!

Autor reaguje na text Táni Fischerové nástinem toho, jak do politického establishmentu udeřit zvnějšku a zezdola. Neboť opozice na vrcholové politické úrovni je nyní odsouzena k bezvýznamnosti.

Zobrazeno 4 / 4