A1_-_jaro1

Jaroslav Drobný

Profil

Autor je slovenský arabista a publicista.

Image

Dopis ze Slovenska

Arabskú jar treba zničiť!

Známý slovenský arabista se na JeToTaku vymezil vůči názoru, který se v současnosti šíří také v ČR: že šlo stávající uprchlické vlně zabránit podporou maghrebských a blízkovýchodních diktátorů.

Image

Dopis ze Slovenska

Brána na Tahrír - tri roky egyptskej revolúcie

Známý slovenský arabista a přispěvatel JeToTaku.sk popisuje, jak probíhaly letošní oslavy svržení Husního Mubaraka, a připomíná to nejzajímavější z posledního vývoje v zemi.

Image

Dopis ze Slovenska

Ústavu prijali, nepokoje pokračujú

Rozbor slovenského arabisty z JeToTaku doplňuje text Zory Hesové podrobnějším představením změn, které zavádí nová egyptská ústava, a nástinem očekávaní dalšího vývoje v zemi.

Image

Dopis ze Slovenska

Čelom vzad, pochodom vchod!

Ke stálým přispěvatelům slovenského JeToTaku patří i arabista Jaroslav Drobný, jenž se aktuálně věnuje zejména situaci v Egyptě. Ve svém nejnovějším textu komentuje poslední vývoj v zemi, jeho mediální reflexi i širší kontext, v němž se vše odehrává.

Image

Dopis ze Slovenska

Trikolóra nad Tripolisom

Excesy povstalcov nie sú argumentom v prospech Qaddáfího. Neospravedlniteľné násilie voči civilistom zo strany povstalcov musí byť predmetom vyšetrovania a potrestania vinníkov, ak nová Líbya naozaj ašpiruje o miesto medzi demokratickými krajinami.

Image

Dopis ze Slovenska

Chucpa

Jaroslav Drobný se v dnešní rubrice Dopis ze Slovenska vrací k izraelskému útoku na aktivisty, kteří vypravili konvoj s humanitární pomocí pro palestinské pásmo Gazy.

Zobrazeno 6 / 6