ČTK

Profil

Image

Zpráva

Slovenští poslanci zmírnili Ficův tiskový zákon

Stranám slovenské pravice se podařilo splnit slib daný médiím, resp. jejich vydavatelům. Čerstvě schválenou novelou mizí ze sporného zákona povinnost zveřejňovat reakce politiků i vysoké pokuty, které médiím hrozily za případné odmítnutí.

Image

Zpráva

Strůjce útoku na Jyllands-Posten půjde do vězení na 12 let

Dánský soud usvědčil invalidního Čečence Lorse Dukajeva z pokusu o bombový útok na redakci listu, jenž proslul zveřejněním karikatur proroka Mohameda. De jure půjde do vězení za terorismus a nedovolené vyzbrojování.

Zpráva

Babák dočasně pozastavil členství ve Věcech veřejných

S ohledem na údajný únik informací z Finančního analytického útvaru Ministerstva financí, které se týkají finančních transakcí Michala Babáka v souvislosti s financováním strany Věci veřejné, poslanec dočasně pozastavil členství ve straně.

Image

Zpráva

Gazdík bude v sobotu obhajovat post předsedy hnutí Starostové a nezávislí

Na dvě stě starostů se v sobotu zúčastní v Průhonicích u Prahy volebního sněmu hnutí Starostové a nezávislí. Na kongresu bude pozici předsedy obhajovat předseda poslaneckého klubu TOP 09 - Starostové Petr Gazdík. Protikandidáta zatím nemá.

Image

Zpráva

Australská pravice vytáhla proti ekodani jakešovským způsobem

Australští konzervativci a straně blízká média zahájili kampaň proti nové ekodani způsobem, jenž dikcí připomíná projev z Červeného hrádku. Hlavním objektem kritiky se tak pro ně stala nejznámější a nejmovitější propagátorka daně – herečka Cate Blanchettová.

504769_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Babák je podezřelý z praní špinavých peněz

Finanční analytický útvar ministerstva financí podal trestní oznámení pro praní špinavých peněz na Michala Babáka z VV. Údajně přinesl v posledních dvou letech v hotovosti do banky celkem 7,8 milionu korun, z toho 6,5 milionu obratem skončilo na kontě VV.

Image

Zpráva

Japonský průmysl se po tsunami vzpamatovává, ale pomalu

Japonská průmyslová výroba začala po březnovém propadu opět růst, děje se tak ale pomaleji, než se předpokládalo. V zemi navíc začala mírně stoupat i nezaměstnanost.

Image

Zpráva

ODS: Důležitá je dohoda o reformách, personálie až později

Diskusi o personálních otázkách vlády nelze podle názoru ODS předřazovat shodě na rychlém dojednání reforem tak, aby mohly platit v termínech dohodnutých v koaliční smlouvě. Po pondělním jednání výkonné rady ODS to řekl předseda strany Petr Nečas.

Image

Zpráva

Církve by mohly získat zpět půl majetku, zbytek v penězích

Kabinet Petra Nečase by mohl podle člena vládní komise pro narovnání vztahu mezi státem a církvemi Marka Bendy církvím nabídnout ve vyrovnání zhruba polovinu majetku fyzicky. Za druhou, kterou vrátit nelze, by církve získaly peníze.

Image

Zpráva

Inspekce: policisté při vyšetřování VV nespáchali trestný čin

Detektivové z protikorupční policie se při vyšetřování kauzy údajné korupce ve Věcech veřejných nedopustili trestného činu. Dospěla k tomu inspekce policie, která nyní kauzu předala státnímu zastupitelství.

Zpráva

MF DNES: Některé radnice investovaly do falešných dluhopisů

Firma Key Investments, které svěřily do správy své peníze radnice Prahy 6, 10 a 13 a některých dalších českých měst, zřejmě investovala část financí do neplatných dluhopisů. Problémové jsou cenné papíry firmy Via Chem Group.

Image

Zpráva

Tabákové koncerny stupňují tlak na australskou vládu

BATA, Philip Morris a Imperial Tobacco Australia stupňují kampaň, která má vládu Julie Gillardové odradit od zavedení jednotného, preventivně odpudivého designu cigaretových balíčků. V případě schválení příslušného zákona hrozí padělky, soudy i daňovými úniky.

Image

Zpráva

Kalousek připravuje návrh rozpočtu se schodkem 105 miliard

Ministr financí se chystá předložit návrh rozpočtu na příští rok se schodkem 105 miliard korun. Ministerstvo financí přitom očekává, že letos deficit veřejných financí klesne na 4,2 % hrubého domácího produktu. Loni činil podle ministerstva 4,7 %.

Image

Zpráva

Bělorusko vyhostí zahraniční novináře, zvláště pak ruské

Alexandr Lukašenko chce vypovědět pracovníky zahraničních médií, kteří prý vyvolávají paniku v souvislosti se současnou krizí. Dle agentury ITAR-TASS se prezidentovo rozhodnutí dotkne nejvíce novinářů z Ruska.

Image

Zpráva

Nečas a Sobotka jednali o důchodové reformě

Premiér a předseda občanských demokratů Petr Nečas se v pátek odpoledne setkal s předsedou opoziční ČSSD Bohuslavem Sobotkou. Jednali spolu o důchodové reformě, ale i o způsobech, jak omezit volební výdaje politických stran.

Image

Zpráva

Aktuálně: Nečas pohrozil VV, že budou muset odejít z vlády

Premiér Petr Nečas pohrozil Věcem veřejným, že budou muset opustit vládu, pokud se jeho kabinet do týdne neshodne na reformě zdravotnictví. Výhrůžka prý zazněla na středečním jednání K9 o reformách.

Image

Zpráva

Nakladatelé se neshodli s Kalouskem, na červen chystají protest

Zástupci Svazu knihkupců a nakladatelů se s ministrem financí Miroslavem Kalouskem neshodli v pohledu na výši daně z přidané hodnoty na knihy. Nakladatelé proto chystají na červen demonstraci.

Image

Zpráva

Poslanci začnou projednávat vládní reformy 7. června

Poslanecká sněmovna by měla začít projednávat reformní zákony na schůzi, která začne 7. června. Na program by měly být zařazeny návrhy na zvýšení DPH, sociální reforma, novela zákona o veřejných zakázkách a nový občanský zákoník.

Image

Zpráva

Řečtí politikové rozhodují, kde ještě šetřit a co privatizovat

Řecký premiér Papandreau svolal na pátek schůzku zástupců hlavních politických stran. Mají na ní být prodiskutovány další nevratné kroky požadované zahraničními věřiteli. Jeho vláda už mezitím oslovuje případné zájemce o státní podíl v důležitých podnicích.

Image

Zpráva

Ministr kultury rozhodl o demolici památky UNESCO v centru Prahy

Ministr kultury Jiří Besser rozhodl o demolici domu na rohu Opletalovy ulice a Václavského náměstí v Praze. Dům je součástí jednoho z nejvýznamnějších prostranství Pražské památkové rezervace.

Zobrazeno 20 / 2035