156291233338718141

Lukáš Lev Červinka

Twitter @CervinkaLev

Profil

Autor je ústavní právník a analytik Asociace pro mezinárodní otázky (AMO). Kromě ústavního práva se specializuje také na mezinárodní právo a působí jako politicko-právní konzultant. Je členem Pirátů, spolupracuje se zahraničním odborem strany a dále působí v neziskové organizaci Otevřená společnost v oblasti svobodného přístupu k informacím.

Komentář

Občan Zeman versus ústa lidu

Skandální verdikt v případě Zemanova lhaní o Ferdinandu Peroutkovi je způsoben i právní taktikou žalobce – neměla být žalována Česká republika, ale občan Miloš Zeman.

Komentář

Kdo tedy vlastně ještě stojí o nezávislé státní zastupitelství?

Co začalo zavádějící informací Deníku N, pokračovalo „výrobou události neudálosti“ v České televizi, kulminovalo reakcemi politiků ve stylu „Ano, ale“… Potřebuje tu vůbec ještě někdo nezávislé státní zastupitelství?

Image

Komentář

Tři návrhy zákona a boj o nezávislost státního zastupitelství

Vyostřená debata o nutnosti změnit právní úpravu jmenování a odvolání vedoucích státních zástupců přinesla tři návrhy na změnu zákona o státním zastupitelství. V čem se liší a který je nejlepší? Vyřeší některý z nich současnou situaci?

Image

Komentář

Agrofert má na „své dotace“ prostě nárok

Pokud společnost uznává jedinou hodnotu, a to hodnotu peněz, jež jsou měřítkem úspěšnosti a přínosnosti, nelze se divit, že veškerá pravidla se přizpůsobují těm, kteří mají peněz nejvíce.

Zobrazeno 4 / 4