Imageedit_2_8576022494

Dalibor Záhora

Profil

Autor byl členem přípravného výboru České pirátské strany v roce 2009. Od té doby se činnosti strany kontinuálně podílí. V roce 2010 byl jedním ze čtyř „šéfredaktorů“ Pirátských novin, prvního informačního projektu strany, který byl po redakčním rozkolu v roce 2012 postupně ukončen. V posledních sněmovních volbách v roce 2017 za Piráty ani jinou stranu nekandidoval.

Komentář

Pozvolný odchod nesmrtelného politika

Jeden ze zakládajících členů České pirátské strany komentuje podstatu sporu mezi Pirátem Michálkem a Miroslavem Kalouskem. Michálkův útok na matadora české politiky byl možná nešťastně načasovaný, trefil ale do černého.

Komentář

Ať Milion chvilek zkusí zorganizovat generální stávku

Výročí generální stávky v listopadu 1989 připomíná, že česká společnost dnes nemá převládající společný politický cíl. Národ je rozdělen a nic na tom nemění ani na české poměry výjimečná účast protibabišovských protestujících.

Image

Komentář

Pirátské surfování po internetu a vnitrostranická demokracie

Dalibor Záhora, jeden ze zakladatelů Pirátské strany, se zamýšlí nad jejím posledním vnitřním vývojem a jeho příčinami a souvislostmi – především nad proměnami vnitrostranické komunikace.

Image

Komentář

Spontánní antifašismus má větší smysl než státní represe

Pokus o neonacistickou provokaci v prvomájovém Brně vyvolal nejen široký odpor, ale také znovu otevřel diskusi, jak má demokracie bojovat s fašismem. Na místě je i otázka, proč jsou protestující někde v blokádách úspěšní a jinde ne.

Image

Komentář

Evropané budou protestovat proti zpřísnění autorského práva

Evropské zpřísnění autorského práva podle Dalibora Záhory omezí svobodu projevu a šíření informací a výrazně nahraje americkým technologickým gigantům.

Image

Komentář

Hrdinové minulých válek a české pogromy

Před deseti lety se na litvínovském sídlišti Janov odehrál první pokus o organizovaný protiromský pogrom. Proč tuto událost intenzivně nepřipomínala mainstreamová média ani hromadně nekomentovaly osobnosti na sociálních sítích?

Image

Komentář

Generální stávka v sametovém listopadu. Děkujeme, zapomeňme

Do generální stávky, která proběhla 27. listopadu roku 1989, se zapojily více než tři čtvrtiny občanů tehdejšího Československa od velkých měst až po venkov. Dnes, ve svobodných poměrech, je to pro nás paradoxně těžko představitelné.

Image

Komentář

Pirátský náraz do ústavy

Místopředseda strany obejde legislativní proces, neprojedná svůj návrh ve straně ani ve vlastním klubu. Přesto ho většina členstva má za hrdinu. Nástup takovýchto způsobů může neblaze ovlivnit fungování celé strany, varuje Dalibor Záhora.

Zobrazeno 8 / 8