Prokop-singer

Prokop Singer

Profil

Autor se věnuje problematice Blízkého východu se zaměřením na izraelsko-palestinskou problematiku. Studuje obory Arabistika a Dějiny a kultura islámských zemí na FFUK.

Image

Komentář

Írán očima českých jestřábů

Teheránský režim je samozřejmě mnohdy terčem oprávněné kritiky. Ta ale zní zcela nevěrohodně, pokud ji provází bagatelizace zločinů Saúdské Arábie, jejíž režim je v řadě ohledů horší.

Komentář

NATO zažívá krizi, Turecko je ale jen špička ledovce

Trump a Erdoğan, to jsou dvě jména, kvůli nimž se dnes mluví o tom, že je Severoatlantická aliance v krizi. Svému původnímu účelu se však NATO začalo zpronevěřovat už dříve, kdy obranu členských států nahradily sporné intervence.

Image

Komentář

Co by na to řekl Noam Chomsky?

Noam Chomsky je zhruba od poloviny 20. století až dodnes nepřehlédnutelným guru západní levice. Čím se proslavil jako politický komentátor, aktivista a levicový myslitel?

Image

Komentář

Také v Izraeli vládne populistická protiimigrantská rétorika

Izraelští politici jdou na ruku svým voličům, podobně jako ti v Evropě v zemích východního bloku. Izraelský premiér navíc plánuje rozsáhlé deportace žadatelů o azyl do mist, kde jim hrozí nebezpečí.

Image

Komentář

Zatkli šestnáctiletou Ahid, fackovala vojáky

Izraelem hýbe případ šestnáctileté Palestinky, která fackovala vojáky. Podle ní proto, že jim stříleli do oken, podle armády se jednalo o provokaci. Nyní je v detenci i s řadou svých příbuzných a její případ štěpí veřejnost.

Image

Komentář

Palestinci potřebovali ikonického hrdinu, teď známe jeho příběh

Trumpův kontroverzní výrok o Jeruzalému popudil zastánce konceptu palestinského státu. Mezi nimi byl i aktivista Ibráhím Abú Thurajjá z pásma Gazy, kterého zastřelil izraelský sniper a nyní se o něm mluví jako o novém symbolu Palestinců.

Komentář

Útoky proti ekologickým a lidskoprávním aktivistům v Hondurasu pokračují

Prokop Singer upozorňuje na zhoršující se situaci honduraských aktivistů, zejména těch domorodého původu. Ta se podle něj vyostřila zejména po vojenském převratu v roce 2009.

Zobrazeno 7 / 7