Veronika Vlková

Profil

Autorka je v Deníku Referendum redaktorkou rubriky Umění.

Image

Zpráva

Nová deska experimentátorů The Books je na cestě

Po pětileté odmlce The Books vyjde dlouho očekávané album The Way Out, které je po všech stránkách odvážnější, než ta předchozí. Patří k tomu i změna labelu. Z původního Tomlab přeskočili na zemitější Temporary Residence.

Vlkxd

Tip

Síla atomu nám

Vasil Artamonov-Alexey Klyuykov budou mít společnou výstavu v Galerii NF v Ústí nad Labem.

Artycok-design-2008-2009

Zpráva

Není televize jako televize

Internetová televize Artyčok.tv je unikátním audiovizuálním archívem dění na české výtvarné scéně. Její aktuální program nabízí výstavu Goldrausch Künstlerinnenprojekt patnácti umělkyň z Berlína či filipínského umělce Tengala Drilona o umění nových médií.

Anezka-hoskova-bez-nazvu

Tip

Josef Bolf, Anežka Hošková a Arabela

Pokud máte rádi pohádky, můžete během svátečních dnů stihnout nejen ty v televizi, ale i ty, co se skrývají v pražských galeriích.

Km

Tip

42:43 asi

V pondělí 21. prosince v Galerii Školská 28 začne od 18:00 neformální nahrávací session živého audiovizuálního projektu 42:43 asi.

Hutan-pangan

Zpráva

2 from Jogja: Kresby z vězení a Malby farmářů

Dnes v 19:00 začíná vernisáž výstavy současných indonéských výtvarníků a performerů Mika Malioboro a Iwana Widjono na Skleněné louce v Brně.

Brezen3

Portrét

Noviny bez informací

Právě vyšlo třetí číslo netradičních novin Mnohosti. Tyto noviny je snadnější pochopit skrze autorské projevy osobnosti jejich vydavatele Pavla Magdy. Přinášíme proto jeho profil.

Domov_vel

Tip

Jiří David v galerii 207

Prostor o čtyřech metrech čtverečních v ateliéru Jiřího Davida na VŠUP představí svého vedoucího.

Partitura

Recenze

Transformace po sametu: utrpení nezasvěceného diváka?

Formáty transformace 89–09 a Po sametu jsou velkoryse pojatými výstavami, které se snaží reflektovat proměny současného umění. Jak se jim to daří?

Galerief43

Tip

Dohoda mezi vrstevníky

Během procházky po Olšanských hřbitovech můžete narazit na výstavní miniprostor F43, který je číslem tamní urnové schránky. Pavel Sterec v ní uzavírá dohodu mezi vrstevníky.

Image

Rozhovor

Dřív jsem byl větší egoista

Tomáš Dvořák alias Floex, průkopník české elektronické hudby, vydal soundtrack k nové počítačové hře Machinarium ze studia Amanita. Soundtrack má mimo hranice ČR velký úspěch. Jak se komponuje hudba s obrazem?

Tonspur2

Zpráva

Vídeňský TONSPUR přijel do Prahy

Soundartový vídeňský projekt TONSPUR se přesunul do pražského Centra současného umění DOX. Průřez zvukovými stopami třiceti autorů vede spletí různě tvarovaných míst a podivných atmosfér.

Moni

Zpráva

Zimní spánek a Monos

I při návštěvě kavárny se můžeme těšit z kvalitního umění. Výstava Kamily Zemkové a Moniky Fryčové v kavárně Spolek je nečekaným setkáním mezi radostnými cestami.

Liam-gillick

Tip

Liam Gillick v Českých Budějovicích

Pokud budete mít cestu jihem, neváhejte navštívit unikátní výstavu britského umělce Liama Gillicka v českobudějovickém Domě umění.

Trilobit

Zpráva

Návody Matěje Smetany

Brněnská výstava Matěje Smetany poskytuje návod, jak se stát domácím kutilem a vybízí k odvaze.

Devendra_banhart

Esej

Hudebníci se štětci či naopak?

Devendra Banhart, Kyle Field, Kim Hiorthøy a Bianca Casady představují kombinaci hudebníků a výtvarníků v jednom těle – fenomén, který se na naší nejmladší výtvarné scéně stává stále častějším.

Zobrazeno 16 / 16