A3

Jan Beer

Profil

Autor je pedagog. Pracoval v médiích a externě do nich psal (NEI Report, AHA, bleskove.cz), je autorem několika knižních titulů. Absolvoval Bc. obor Sociální práce a Mgr. obor Sociální a masová komunikace. Patří mezi členy České kriminologické společnosti a Českého helsinského výboru. Je předsedou Asociace pedagogů, poskytujících vzdělání osobám ve výkonu trestu odnětí svobody. Umí péct housky - v roce 1997 byl propuštěn z výkonu trestu odnětí svobody, pracoval jako pomocná síla v pekárně.

Image

Komentář

Velký pátek po česku

Na Slovensku, v Polsku, v Rakousku v Německu zůstávají obchody přes svátky zavřené. Zato v českých zemích bylo na Velký pátek zase otevřeno skoro všude.

Image

Komentář

Zločin, trest, svoboda. A zločin

Na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně uvítal akademický svět hosty IV. kriminologické konference. Kromě tuzemských odborníků se setkání zúčastnili i zahraniční hosté. Můžou jejich závěry vést k snížení kriminality?

Image

Komentář

Probační dům jako šance na snížení kriminality

V Ostravě započal pilotní projekt Probačního domu s kapacitou deseti lůžek. Stal se malým bratrem Azylového domu zapsaného spolku Nová šance v Koblově, který funguje už 16 let. Ubytování v něm naleznou čerstvě odsouzení propuštění vězni.

Komentář

Rozlousknout oříšek práce pro odsouzené

Veřejnost volá po tom, aby odsouzení pracovali. Někteří by chtěli vězně rovnou svážet do kamenolomů. Realita je však daleko složitější, než by se na první pohled mohlo zdát.

Zobrazeno 4 / 4