Diskuse (10 příspěvků)
VT
Věra Tydlitátová, vysokoškolská učitelka
August 23, 2010 v 6.47
Tohle má být náš spojenec?
KB
Kamil Bouška
August 23, 2010 v 7.11
Strach je špatný rádce
Paní Tydlitátová prosím neděste se a zkuste si nejprve pečlivě analyzovat kdo koho a z jakých důvodů označuje jako teroristickou organizaci. Iniciativa Ne základnám jistě není a nechystá se být teroristickou organizací. Zpravodaj Mladá fronta Dnes Vám zpravidla nic neřekne o skutečných motivech těch, které cituje a tedy ani o kontextu ze kterého citované výroky čerpá.
VT
Věra Tydlitátová, vysokoškolská učitelka
August 23, 2010 v 7.22
Pane Boušku,
Já nikde nepíšu, že ta iniciativa je teroristickou organizací. Ale s teroristickou organizací sympatizuje (nebo pan Májíček tehdy vyjádřil sympatie) - to je to, o čem píšu ve svém článku. Takový člověk nemůže být mým spojencem.
VT
Věra Tydlitátová, vysokoškolská učitelka
August 23, 2010 v 7.22
Něco k věci, aneb proč nechci mávat fanglí
Květoslava Hyldebrantová, pedagog
August 23, 2010 v 7.44
Ad IŠ : Vynikající článek, díky.
Velmi si vážím demokracie a jednoty v pluralitě, jednoty tvořené v procesu demokratické diskuse.

A naopak: Nevážím si snah o potlačení názoru druhého pomluvami, urážkami a zasměšňováním "protivníka" - namísto potřebného hledání příčin neshod a zejména nacházení styčných bodů k dosažení jednoty právě na základě svobodné plurality názorů a podnětů.

Jinak i kazatelsko-karatelská role je dle mého názoru občas potřebná a "velmi sluší" při uvedeném zrcadle i před sebou - a též především tehdy, pokud jejím cílem je dobro a láska k bližním a bližních (nikoliv své ego či zlo či nenávist k "protivníkům").

Takže díky, prostě skvělý článek!
KB
Kamil Bouška
August 23, 2010 v 7.53
Paní Tydlitátová musím říct, že s ohledem na Vaši životní zkušenost nějak chápu Váš postoj, ale dovolím si, s Vaším prominutím, jej klasifikovat jako poněkud krajní, extrémní... Myslím, že vzhledem k situaci svůj názor vymezujete neadekvátně ostře. Nikdo Vás přece nenutí ztotožňovat se s panem Májíčkem. Přece není férové přijímat závěry a jednat jako by pan Májíček, nebo Iniciativa Ne základnám, se už teroristy stali. Pan Májíček by jistě měl, a zejména Vám, svá slova vysvětlit. Vy byste, aniž bych chtěl, nebo si myslel, že smím, Vám radit, asi neměla dělat předčasné závěry a vyvozovat z nich dalekosáhlé konsekvence. Musím souhlasit s panem Štampachem v tom, že bychom se měli soustředit nejprve a zejména na evidentní společný zájem.
Jiří Guth, ekolog
August 23, 2010 v 13.14
Člověk v tísni a reformy?
To snad jen reformy,které připravuje současná vláda. Děkuji, ne. Chce to alternativu (takže bez Šimona Pánka).
MT
Miroslav Tejkl
August 24, 2010 v 8.47

Paní Holoubková asi spala v nějakém mnoho let trvajícím komatu, ze kterého se nejspíš teď probudila.

"NOVĚ formulovaná ideová základna a doktrína blairovců?"

A ta notabene navíc selhala na celé čáře ...


Znám pravičáky, kteří tak rádi a nezištně poradí levici, co má dělat.
Počínaje adorací Battěka vždy doporučovali jen to, co mohlo druhou stranu marginalizovat.

Nikdy nic jiného...


Děkuji paní Holoubková - jsem veterán socdem (členství od 5.12.1989 v ještě úředně neregistrované ČSSD) a o Vaše "dobré" rady jaksi nemám zájem...


Ivan Štampach, religionista
August 24, 2010 v 11.49
Paní Tydlitátová, nikoho by nezajímalo, že jste nepodepsala petici proti Jochovi. nikdo to od Vás neočekával, nikdo Vám to neukládal, a ani nemohl. Já několikrát měsíčně odmítám podepsat petice, které ke mně doputují. Nikdo by Vám nepodepsání antiJocha nevytýkal. Asi by si toho nikdo nevšiml. Pokládala jste však za potřebné své nepodepsání (celkem zbytečně) obhajovat. Zde se nepolemizuje o Vašem nepodepsání petice, ale o tom, co jste napsala.

Pomluvili Vás pravicové webové zdroje, že jste se podílela na sestavení pravicových osobností, se kterými má být nějak špatně naloženo. Možná Vás pokládají za nebezpečnou stoupenkyni extrémní a násilné levice, Že to není příjemný pocit být pokládán za něco takového? Že se to o někom dát říct velmi snadno?

Když se, paní Tydlitátová, Vy, já a další naši přátelé účastníme iniciativ zaměřených na dobré vztahy zdejší většinové komunity se Židy, nesledujeme tím nějaké politické zájmy. Nesestavujeme žádné seznamy. Víme prostě o utrpení Židů při Šoa, ozývá se v nás svědomí, cítíme jako příslušníci naší civilizace, jako Češi a jako křesťané určitý dluh a snažíme se svým skromným způsobem kompenzovat, co zlého se dříve stalo a hledat nové cesty vztahů. Někdo by si přitom vzhledem k našim kontaktům mohl myslet, že podporujeme některou z agresivních sionistických organizací, které demokratické státy (USA, Evropa) prohlásili za teroristické. Jistě to tak není, ale někomu to možná stačí a nebude se s námi chtít stýkat s tím, že jsme extremisté.

Nevím, jak to berete Vy, ale pro mne je nepřijatelný jakýkoli fundamentalismus, fanatismus a extremismus, islámský, palestinský, sionistický, hitlerovský i stalinistický, Husejnův i Bushův. To mi nebrání angažovat se ve Společnosti křesťanů a Židů, podporovat právo Palestinců na bezpečný domov a být demokratickým socialistou.

Když podporuji Vás ve Vaši nedávné kauze nebo když protestuji proti zastánci autoritativního pravicového režimu,obhájci mučení zajatců a střílení do demonstrantů, mohl bych sledovat, kdo jiný se k tomu připojil nebo ještě připojí. Jistě bych našel někoho, kdo se při jiné příležitosti vyslovil radikálně. Ale nehledím na to. Stavím se v soukromé debatě i veřejně za Vás a protestuji proti fašizujícímu Jochovi v roli poradce pro lidská práva bez ohledu na to, co si kdo jiný o tom myslí.
martin škabraha, autor erót-ické literatury
August 24, 2010 v 17.24
ad
Já bych jen doporučil podívat se na jméno autora toho prvního článku, na který paní Tydlitátová dala link. A také bych položil otázku, zda bychom něčí výroky neměli citovat podle jejich vlastních zdrojů (a případně kontextu - ale přiznám se, že tady ho neznám), místo z článku ideologického odpůrce.