Diskuse (8 příspěvků)
TT
Tomáš Tožička
June 30, 2015 v 14.18
Přesné
a výstižné. Díky
MP
Martin Profant
June 30, 2015 v 17.40
Nejsa z Brna
V téhle kauze tápu. Podle googlu soudě ví o tom incidentu jen Deník Referendum. Proč? Podle zdejších popisů by tu bylo důvodné podezření na dost závažný trestný čin. Co policie atd.? Jinými slovy, nebylo by vedle spravedlivé ho rozhořčení po ruce také pár věcných informací?
PB
Petr Bittner, Student
June 30, 2015 v 17.51
iDnes, A2larm
Tady o tom informoval iDnes http://brno.idnes.cz/kavarna-v-brne-celila-zastrasovani-chuliganu-fn4-/brno-zpravy.aspx?c=A150628_204118_brno-zpravy_vh, otevřený dopis kavárny publikovaly i další servery...
MP
Martin Profant
June 30, 2015 v 18.57
Dík
Díky.
JN
Jiří Nushart, maloměšťácký usmiřovač
June 30, 2015 v 23.39
Kritika islámu z feministických levicových pozic je zřejmě "úspěšně" zapomenuta.
"Apeluju na vás, vy „slušní Češi“, .... co máte starost o práva svých žen... uvědomte si, že se stáváte součástí něčeho většího – širšího trendu společenské nenávisti."
Když jde o něco tak vážného, jako je boj s nácky, je třeba přinést oběti a vzdát se i části své ideologie (alespoň naoko). No uznejte, to přece nejde, abychom se jim v čemkoliv podobali.
JN
Jiří Nushart, maloměšťácký usmiřovač
July 1, 2015 v 0.7
"... žena, jako něco nebojeschopného a podřadného ..."
Ano, a co třeba sebevražedné atentáty? V tom se mužům docela vyrovnají.
JN
Jiří Nushart, maloměšťácký usmiřovač
July 1, 2015 v 1.23
Incident v brněnské kavárně je bohužel politováníhodný a článek také.
Proimigrantský agresivní aktivismus situaci vyhrocuje stejně jako protiimigrantský agresivní aktivismus.
Například v Britských listech se vícekrát objevilo popření faktu, že muži tvoří většinu uprchlíků. Lidé, kteří tuto skutečnost říkají, jsou tam dosti nevybíravě napadáni. Když jsem je tedy upozornil, že podle Eurostatu tomu tak skutečně je a že muži v roce 2014 představovali 70% žadatelů o azyl ze zemí mimo EU, odpověděli mi z Britských listů, že mají prostě jiné statistiky, patrně lepší.

Možná se Vám, pane Bittnere, nakonec opravdu podaří udělat ze mě ve Vašich očích fašistu. Pokud to tedy máte zapotřebí, tak jen račte. Já se toho nebojím. Rozumu se kvůli tomu vzdávat nebudu. Označovat za nácky a fašisty všechny, kteří nesouhlasí s určitým (Vaším) názorem, to je docela účinný typ demagogie a manipulace. Používá ho třeba putinovské Rusko.

Už to tu prostě máme zase zpátky. "Kdo nejde s námi, jde proti nám!" Skutečnost se některým lidem zúžila na DVA možné názory či postoje. Jeden (ten náš) je správný, ten druhý je špatný. Kdo nezastává náš názor, je automaticky špatný. Už zase stavíme barikády, a ty přece mají dvě strany. Na té jedné stojíme my, dobří, solidární, otevření a mírumilovní, na té druhé straně barikády jsou ti hloupí, nebezpeční a agresivní spolu s nácky a teroristy, prostě zlo.
("Na které straně barikády vlastně stojíte a na které chcete stát? Na té hloupé, nebezpečné a agresivní spolu s nácky a teroristy, nebo na té solidární, otevřené a mírumilovné spolu s ostatními, kteří nechtějí padnout jejich zlu za oběť?")
Na nějaké otázky a přemýšlení teď v zápalu boje není čas! "Skutečnost je vždy složitější", ale dnes to bohužel nikoho nezajímá.
LV
Lenka Vytlačilová, metrolog
July 1, 2015 v 11.24
Na které straně barikády vlastně stojíte a na které chcete stát?
Na žádné.
Multikulturalismus není ničím jiným, než nepsanou dohodou:
"My vás necháme mlátit vaše ženy a vy nám nebudete nadávat do rasistů."

Ani s jednou ze stran si nepomohu.
Takže zastávám stanovisko: Nechť hrom uhodí do obou vašich domů (A plague on both your houses)

Mimochodem - co se týče vztahu k ženám, není velmi často skoro žádný rozdíl mezi islamisty a zbytkem muslimů.
(Pippa Norris, ‎Ronald Inglehart: Podstatou našeho problem s islámem není demos, ale eros)