Diskuse (4 příspěvky)
IH
Ivo Horák
March 14, 2020 v 20.2

"Můžeme sledovat, po jak dlouhé době od první nákazy dosáhneme kolem 380 případů my — to pro náš počet obyvatel zhruba odpovídá aktuálním německým číslům. Pokud to bude dříve než před Velikonocemi, budeme navzdory o dost dřívějším a násobně drakoničtějším opatřením, než jsou ta dosavadní německá, úspěšní méně."

Jenze to má svou logiku a důvody. Je totiž třeba vzít v úvahu vývoj v Evropě během onoho více než měsíce. Naše hranice nebyly uzavřeny v době, kdy už bylo daleko rizikovější jezdit na prázdniny do Itálie než o 5 týdnů dříve v případě Němců. Ostatně i dnes panuje tolerance vůči pendlerům (na rozdíl oproti běžkařům ve stopě). Také dělníci u linek apod. pracují. Ostatně do včera musely zaměstnanci v rizikovém prostředí provádět i ty nejzbytnější prodeje. Podnikatelé sami s iniciativou v daném směru nepřicházeli ani v nejmenším.

380 zasažených koronavirem zajisté v ČR bude před Velikonocemi. (Nejspíš do týdne.)

AM
Aleš Morbicer, invalidní důchodce a audiofil
March 15, 2020 v 7.26

Důležité je si uvědomit, že i když mají tyhle různé zákazy shromažďování a prodeje svůj smysl a částečně pomůžou, nejdůležitější je zodpovědnost lidí.

Pokud se společnost jako celek bude chovat rizikově, pokud budou jednotlivci, kteří na všechno kašlou, bude zle.

Důležitější než zavírání drobných obchůdků mi přijde, aby lidé měli možnost se testovat, a aby se v případě negativního i pozitivního testu chovali zodpovědně a přiměřeně situaci.

Zajistit dostatek prostředků pro sebetestování a jejich všeobecnou dostupnost je nejdůležitější úkol vlády pro příští dny.

Vždyť třeba v Ostravě, a věřím, že i jinde, je velmi populární rozvoz obědů seniorům se ztíženým pohybem až do domu.

A tady opravdu stačí nakažený řidič, který osahává všechny termosky s jídlem, a máme tady smrtelné případy coby dup...

PK
Pavel Kolařík, informatik
March 15, 2020 v 13.37
Z projevu státníka na TV Prima

"Nekritizujte, jako. My děláme maximum, jako. Ne vy. Ale byl tam novinář, který to na mě zkoušel, jakej jsem nejsem. Prosim vás. Ten člověk vůbec neví, co je krizové řízení, jo. Já jsem to xkrát zažil. Když byly povodně, když vám bouchne chemička, ano? A já Vojtěchovi pomáhám, on on on on je právník, on nikdy... Jako pro nás všechny je to absolutně neuvěřitelná situace, to tady snad od 2. světové války nebylo, co se děje, jako. Takže, takže jako ano, možná někdy mluvim nepatřičně, ale to není nic proti němu, jako. On dělá maximum. Děláme to všechno za pochodu. Ako, my sme rozšířili ty laboratoria, je rozšířené to testování, ano, teďka všude shání a každý může říct jak stě byli připraveni. No ale, státní hmotný rezervy, já se zeptám, že kdo rozhodl o tom, že tam měli jenom deset tisíc těch respirátorů, no, ale my jsme to nebyli, jo, a kdo to mohol vědět, že bude celý svět nakupovat, vlastně, ano, všichni. Jo, protože samozřejmě velký problém je, že ta Evropa to nedala. Ta Itálie to neustála. Ona vlastně, my máme všechny lidi, ale teďka máme už sedm států nákazy. Dneska máme lidi, kteří se nakazili cez Španělsko, cez další státy, takže není to už Itálie. Nejdřív jsme měli Itálii a Bostonskou konferenci, ano. A potom samozřejmě došlo k nekontrolovanému přenosu u tý sestry Frýdek-Místek, u toho řidiče, který ještě je na Bulovce."

PK
Pavel Kolařík, informatik
March 17, 2020 v 14.24
Takže dnes oznámeno 396 nakažených

v České republice. A do velikonoc chybí ještě více než 3 týdny.