Diskuse (4 příspěvky)
JH
Jaroslav Hajek, Přisluhovač globálního kapitalismu
March 24, 2020 v 9.32
Je to zcela prosté

Babišovi PR analytici mu řekli, že projev Merkelové lidé vnímají pozitivněji (a to i v Česku), tak se pokusil o reparát. Možná je to i dobré znamení. Totéž asi řekli Zemanovi, a ten jim odpověděl "Podívejte se pane analytiku, vy jste asi zapomněl že na lidi seru".

PM
Petrasek Milan, penzista
March 25, 2020 v 12.5
Premiér Babiš a metafyzično

Pan Babiš obnažil zmínkou o Bohu své nové pojetí religiozity. Dokud panu premiérovi neviditelná ruka trhu rigorózně zabezpečovala zisk se za otázkou proč a jak makáme nenacházela jiná metafyzická hodnota, než vůle po krátkodobém zisku. Nově jsme ale z jeho úst zaslechli slovo Bůh.

Domnělý trhovec tak trhl oponou a otevřel prostor etice původního zadání raného křesťanství.

Tím musí mj. být narušení bezohledné spontaneity konkurenčního pojetí tvorby společenské moci a tedy i revize etiky v prostředí ekonomických vztahů a nejen tam......bych pln optimizmu dodal.

Koneckonců je opravdu na čase oprášit staletí zapomenuté ideály, napravit nezdařené pokusy period reformace a osvícenství a upravit prostor jádru křesťanské etiky - dominanci vstřícnosti biofilnímu způsobu uvažování...jsem si pomyslel.

Martin Šimsa, filosof
March 25, 2020 v 13.32
Bůh prostřednictvím sms

ale přišel od Marka Prchala nebo někoho z jeho týmu, tedy jde pořád o prachy, protože image Babiše dobře nese všem, kdo pro něj pracují. A trochu Boha či náboženství se dobře prodává v době krizí - viz po 11. září. Jak na tom budeme po koronaviru se teprve uvidí. Nyní bych to viděl tak podobně jako křesťanské hodnoty, jimiž se oháněl Zeman, Okamura apod. v době přistěhovalecké krize.

JK
Jindřich Kalous, důchodce
March 28, 2020 v 16.53

A můžeme si dělat čárky, z kolika ředitelů nemocnic a dalších zařízení už AB a ministr zdravotnictví udělali blbce a přijímat sázky, kolik jich ještě tento osud čeká...

Déjà vu z let nejhlubší normalizace.