Diskuse (74 příspěvků)
JN
Jiří Nushart, maloměšťácký usmiřovač
February 12, 2018 v 20.53
ČR zaostává
Mediální lynč je známkou vyspělé západní společnosti, "mělo by nás znepokojovat, proč žádný takový lynč neprobíhá u nás," napsala zde na DR před časem Gaby Khazalová. Cožpak zde žijí jenom neškodní a slušní muži? To je naprosto vyloučeno - každý muž by si jistě rád sáhl (pokud by mohl a nic by mu nehrozilo), je tedy úplně jedno, koho pro výstrahu zlynčujeme, hlavně už s tím lynčováním konečně začněme! Feministky z Univerzity Karlovy asi před dvěma lety přišly s heslem "Mrtvej šovinista - dobrej šovinista". Jděme tedy s dobou a aktualizujme toto heslo.

V ČR se pravděpodobně ani po tomto morálním apelu na naše svědomí nic nehne - žádný lynč zde v souvislosti s kampaní metoo dosud neproběhl, zatímco v zahraničí už dochází i k prvním nadějným sebevraždám. ČR má tedy opět co dohánět.

JN
Jiří Nushart, maloměšťácký usmiřovač
February 13, 2018 v 10.58
Sebevraždy
Jill Messick + 7.2. 2018
filmová producentka, matka dvou dětí, dlouhé roky trpěla bipolární poruchou (depresemi), spáchala sebevraždu v souvislosti s kampaní metoo.

Carl Sargeant  + 7. 11. 2017
velšský politik, otec dvou dětí, spáchal sebevraždu v souvislosti s kampaní metoo.

Dan Johnson + 13.12 2017
člen Sněmovny reprezentantů amerického státu Kentucky,
trpěl posttraumatickou stresovou poruchou, spáchal sebevraždu v souvislosti s kampaní metoo.

----------------------------------

Kampaň metoo je úspěšná!
JP
Josef Poláček, Invalidní důchodce a student
February 13, 2018 v 11.26
Pane Nusharte, dejte už pokoj.

Co je moc, to je moc.

Jestli nemáte ani v tuto chvíli ani trochu pochopení pro mladé dívky, které na samotném počátku své kariéry stojí před rozhodnutím: buďto se víceméně nechat znásilnit producentem (režisérem, intendantem - doplň si podle potřeby), anebo zbytek svého života strávit jako myčky nádobí v zastrčené prodejně nějakého fast-foodu, pak jste zřejmě skutečně nadobro ztratil už jakékoli morální zábrany.
PK
Pavel Kolařík, informatik
February 13, 2018 v 12.23
Připomínám,
že pan Nushart tady mimo jiné dělal velký brajgl, protože se mu nelíbil článek o britské poslankyni zavražděné probrexitářským fanatikem.

Zcela vážně požadoval, aby se o tom nepsalo, aby prý "vražda nerozhodla referendum".

Nyní se pan Nushart cynicky snaží zneužít lidské tragédie, a dělá to zcela důsledně.

Již dlouho ve mně roste v souvislosti s pane Nushartem jisté podezření, které se pozvolna mění v jistotu.
JN
Jiří Nushart, maloměšťácký usmiřovač
February 13, 2018 v 20.3
Pane Poláčku, cítím k Vám úplně stejný pocit nepochopení, jako Vy ke mně.
Ženy - podle Vás - buď mohou dělat myčky nádobí v zastrčeném fast-foodu, nebo se mohou nechat znásilnit producentem a být herečkou, a abychom tuto velmi špatnou volbu odstranili, máme přehlédnout zase jiná neštěstí a nespravedlnosti, které tato metoda(#MeToo) přináší?

Žádné ženy, které znám, tuto volbu podstupovat nemusely. Nejenže se nenechaly znásilnit producentem, ale ani se v důsledku toho nestaly myčkami nádobí. Pak znám samozřejmě i ženy (spíše tedy jen jednu), které dělaly kariéru "přes postel" a bylo to jejich vědomé a dobrovolné rozhodnutí (tím nijak nezlehčuji jejich ostatní profesionální kompetence). Muži většinou (z podstaty věci) tuto volbu nemají, ačkoliv by třeba někteří takovou možnost snadnější cesty ke kariéře uvítali také.

Eva Hájková, penzistka
February 13, 2018 v 21.20
Patrně ani všichni feministé nemají na kampaň stejný názor
https://a2larm.cz/2018/02/vyhazet-shnila-jablicka-kriticke-poznamky-k-metoo/
HZ
Helena Zemanová, dálný východ od Prahy
February 13, 2018 v 21.29
Jsou sebevraždy, o kterých píše pan Nushart, skutečně důkazy zhoubného vlivu kampaně MeToo na citlivé lidi, kteří by se nezabili, kdyby se kampaň nerozběhla?
Není možné, že šlo o dny jako stvořené pro banánové rybičky?
Já to nevím, ale obávám se, že pan Nushart taky ne.
JN
Jiří Nushart, maloměšťácký usmiřovač
February 13, 2018 v 22.57
Pane Kolaříku, Vaše opakovaná snaha mne zdiskreditovat je už trochu trapná.
Zvládnu to sám a daleko lépe než Vy - ani u toho nemusím lhát. Až mne příště budete zase "citovat", řekl jsem tehdy přesně toto:
"Proč tedy o té události psát jakékoliv články? Stačí prostě jen vyjádřit smutek a soustrast blízkým."
Byla to odpověď na Vaši otázku (kterou si laskavě dohledejte), nikoliv "zcela vážný požadavek, aby se o tom nepsalo".

Nepopírám však, že s Vaším přitakáním možnému významu vraždy jako prostředku k prosazování politických cílů mám problém. Tehdejší Vaše pragmatické "kéž by" ((- o výsledku britského referenda rozhodla vražda)) nás může dovést do situace, kdy vraždy se vedle billboardů stanou běžnou součástí předvolební kampaně.

--------------------------

No a k připomenutí těch sebevražd jste mě dovedl sám svým výrokem(4.1. 2018): "Nikomu v souvislosti s kampaní MeToo se nedělo a neděje nic, co by mohlo vést k jeho smrti."
Jak vidíte, byl jste i v této věci špatně informován.
PK
Pavel Kolařík, informatik
February 14, 2018 v 2.51
Tak už dost, pane Nusharte
Pod článkem o britské poslankyni zavražděné brexitářským fanatikem, pod nímž jste spustil neuvěřitelný brajgl kvůli samému faktu, že vyšel (jak jste nyní bezelstně sám doložil svým citátem), jsem vám nekladl žádné otázky. Jenom jsem se marně snažil vás umravnit, protože to, co jste tam předváděl, bylo neuvěřitelné svinstvo.

Neuvěřitelné svinstvo je i to, co předvádíte tady. Takže ještě jednou, a pomalu:

Nejdříve byla vražda (spáchaná brexitářským fanatikem), a až potom se o ní psalo. A až potom eventuálně mohla, nebo nemohla rozhodnout referendum.

Moje "Kéž by" (jako odpověď na vaši dotíravou otázku) bylo vyjádřením naděje, aby když už byla mladá poslankyně zavražděna, tak aby aspoň její smrt nebyla úplně zbytečná, aby měla aspoň nějaký smysl.

Kdybych chtěl klesnout na vaši úroveň, napsal bych vám: "Proč připomínat sebevraždy? Stačí prostě jen vyjádřit smutek a soustrast blízkým."

Jenomže to bych vás musel nejprve brát jako diskusního partnera. A tím vy nejste. Vy to víte, já to vím, všichni to víme.

Jste naprosto cynický člověk bez jakýchkoliv morálních zábran, pane Nusharte.
PK
Pavel Kolařík, informatik
February 14, 2018 v 3.5
Paní Hájková
Slovo "levice", "levicový" a další odvozeniny se v článku, na který odkazujete, vyskytuje 8krát.

Zdá se tedy, že autoři článku jsou především levičáci, a až potom feministé, a mají problém s tím, že kampaň #MeToo není nic prvoplánově levicového. Ne?
+ Další komentáře