Diskuse (1 příspěvek)
Michal Rusek, sazeč
April 5, 2016 v 11.45
PLUS a MINUS pro piráty
a) Piráty lze volit v prvé řadě pro jejich ochranu svobodného prostoru na Internetu. Zde je jejich role nezastupitelná.

b) Piráty doslova miluju, pokud vidím jejich tah na branku ve všem, kdy se snaží, aby naše veřejné peníze, tedy peníze ve státní kase, nebo v obcích, městech a krajích mohl každý občan plně transparentně vidět a snížila se tak korupce.

c) Piráty mám rád, za jejich krédo, že kopírování není krádež. Protože jsem spolu s filosofem Kratochvílem názoru, že posláním umělce není rejžovat na autorských právech, ale poskytovat druhým kulturní službu. A pokud se autorům nelíbí, že je lidi chtějí poslouchat na digitálních kopiích, tak ať toho tito "podnikatelé s hudbou" rychle nechají. A taky znám dost lidí, kteří svým autorům pošlou peníze sami od sebe, protože je mají rádi a ví, že podporu si zaslouží. Navíc zde jsou koncerty, jejichž živá atmosféra prostě zkopírovat nejde. V tomto smyslu jsou digitální kopie jen a pouze reklamou na živou tvorbu. Je třeba jasně trvat na tom, že autorská práva gangsterská organizace OSA tímto způsobem opatrovat nemá.

______

1) Naopak, pokud budu u pirátů vidět, že jen k o p í r u j í agendu z EU, pokud se z nich stanou vítači migrantů, aniž by vnímali, že zde jsou plány snad až (čemu se nechce věřit) na vytvoření nového evropského chalífátu, nebo to, že zde někdo snad až plánuje "vytváření nových národů" – tak pak to bude důvod pro opuštění podpory pirátů, protože v současnosti není větší téma, než téma násilné integrace islámu do Evropy.

Obava, že mladí piráti podlehnou sice krásné, ale přesto mladistvě nevyzrálé (protože nevidí širší kontext) touze pomáhat, je zde tak značná. A mnohé názory jednotlivých pirátů ve vedení ji bohužel potvrzují.

2) Podobně varuji piráty před vytvářením koalice se stranou Zelených, protože tato verze strany Zelených (pokud jsou u Zelených v čele lidé jako Bursík a jeho přítelkyně, která neví, co je biomasa, Liška nebo nyní mladý Stropnický, který se marně a falešně snaží přesvědčit, že Zelení nejsou pravicová strana) je pro řadu lidí opravdu ZCELA nevolitelná.

Bude mnohem lepší, pokud piráti propracují vlastní autentický samostatný program, třeba s názvem ZELENÝ PIRÁT, než když se budou snažit získávat hlasy skrze spojení se Zelenými, kteří si na Zelené jenom hrají. Zelení jsou všude v Evropě ve středu a nalevo, protože jsou proti zájmům kapitálu, kterému skrze různá ekologická omezení snižují zisky. Čeští pravicoví Zelení jsou světový unikát – a hlavně nesmysl.

______

Vedení pirátů jistě může vše, co jsem výše napsal, vesele ignorovat, ale pak nepřekročí hranici 5 procent, což by nyní mohli prostě proto, že většina voličů autentické empatické slušné a lidské levice má nyní velký problém se se současným Sobotkovým vedením ČSSD identifikovat (a volbu KSČM nemá smysl ani zmiňovat). V tomto smyslu je zde doslova obrovský potenciál zalovit v těchto vodách, kde je až kolem 30 % voličů (!), kteří nemají koho volit.

Záleží nyní nejen na tom, jakou rétoriku vedení pirátů zvolí (Ivane...), ale hlavně na tom, aby vedení pirátů pochopilo, že tito voliči levice:

a) nejsou příznivci starých bolševických pořádků
b) nejsou stalinisté
c) nejsou to ani omezení hlupáci
d) ale hlavně lidé slušní a poctiví
e) kteří se snaží druhým pomáhat
f) kteří však nepatří mezi "vítěze" této verze vlčího trhu

Toto je téma, které vedení pirátů buď zvládne, nebo – pokud zvítězí "pražský" pohled (vítání migrantů, nakročení k bursíkovým nebo stropnického Zeleným + iracionálně hloupý strach vytvářený Kalouskem a ODS před vším levicovým atd.) – nezvládne.

Nicméně záleží také na veřejnosti a hlavně na médiích, co budou v pirátech chtít posilovat, tedy jakou orientaci – zda na obhajobu našich zájmů, nebo spíše zájmů cizích, včetně zájmu cizího kapitálu. A budou to právě média, která nakonec obraz o pirátech vytvoří, budou to média, která piráty na české politické scéně někam zařadí. A podle toho piráti nakonec ve volbách uspějí – třeba i výrazně, ta možnost zde nyní je obrovská, nebo prostě ne.

V tomto smyslu však těch pár desítek aktivních pirátů nemá šanci takto viděným trendům (silám na politické scéně) mediálně vzdorovat... Nebo...?